Հասարակություն 18:42 28/11/2018 Հայաստան
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով Արման Կիրակոսյանը նշանակվել է նշանակել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան (նստավայրը՝ Լոնդոն):
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով Արման Կիրակոսյանը հետ է կանչվել Ավստրիայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպանի, Եվրոպայի անվտանգության և համագործակցության կազմակերպությունում ՀՀ առաքելության ղեկավարի, Վիեննայում Միավորված ազգերի կազմակերպության գրասենյակում և այլ միջազգային կազմակերպություններում Հայաստանի Հանրապետության մշտական ներկայացուցչի պաշտոններից:
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով Արմեն Պապիկյանը նշանակվել է Ավստրիայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան:

Политика 19:21 28/11/2018 Армения
Указом президента Армении Армена Саркисяна Арман Киракосян назначен Чрезвычайным и Полномочным послом Республики Армения в Соединенном Королевстве Великобритании и Северной Ирландии (резиденция в Лондоне). Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Согласно информации, другим указом президента РА Арман Киракосян отозван с должности Чрезвычайного и Полномочного посла Армении в Австрии, руководителя миссии Армении в ОБСЕ и постоянного представителя Армении в офисе ООН в Вене и в других международных организациях.
Другим указом президента РА, Армен Папикян назначен Чрезвычайным и Полномочным послом Армении в Австрии.