Օրվա մամուլ 09:27 29/11/2018 Հայաստան
«Ժամանակ» թերթը գրում է. ««Իմ քայլը» դաշինքի ներսում հակասությունները շարունակում են սրվել: Արմավիրի քաղաքապետ Դավիթ Խուդաթյանը պաշտպանում է պատգամավորի թեկնածու Սիրաք Սարգսյանին, և քանի որ  ինքն է կուսակցության տարածքային կառույցի ղեկավարը, կուսակցության գրասենյակի վրա փակցված են միայն Սարգսյանի քարոզչական պաստառները, ինչը հարուցում է «Իմ քայլը» դաշինքի կողմից առաջադրված մյուս թեկնածուների դժգոհությունը:
Մարզպետ Համբարձում Մաթևոսյանն էլ պաշտպանում է Նարեկ Մկրտչյանին: Իսկ փոխմարզպետ Կարեն Գրիգորյանն աշխատում է իր համար:
ՔՊ վերնախավի ներկայացուցիչներն էլ տարածքներում իրենց թեկնածուները ունեն, սակայն նրանց աջակցելու հարցում ավելի զգուշավոր են»:

«Жаманак»: Противоречия в предвыборном блоке «Мой шаг» усугубляются
Газета «Жаманак» пишет, что в предвыборном блоке «Мой шаг» продолжают усугубляться противоречия. Губернатор Армавира Давид Худатян поддерживает кандидата в депутаты Сирака Саркисяна, и поскольку сам является руководителем территориальной структуры партии, в офисе партии приклеены только агитационные плакаты Сирака Саркисяна, что вызывает недовольство других кандидатов от блока «Мой шаг».
Губернатор Амбарцум Матевосян защищает Нарека Мкртчяна, а вице-губернатор Карен Григорян работает на себя.
Представители руководства партии «Гражданский договор» имеют своих кандидатов на местах, однако в вопросе их поддержки проявляют чуть большую осторожность», - пишет газета.