Քաղաքական 20:02 29/11/2018 Տարածաշրջան
Վրաստանի ընտրված նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին հայտարարել է, որ ցանկանում է լինել երկրի սովորական ղեկավար, ով սուրճ է խմում, քայլում է փողոցով և հասարակության անբաժանելի մասն է։
«Տեսնենք,  թե ինչքանով դա կստացվի ինձ մոտ։ Հիմա ես շատ մեծ պլաններ ունեմ»,- Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ՝ հայտարարել է Սալոմե Զուրաբիշվիլին։
Նրա խոսքով, նա իրեն հաղթանակած  է զգացել այն բանից հետո, երբ առավոտյան իրեն շնորհավորել  է Համայն Վրաստանի կաթողիկոս-պատրիարք Իլյա Երկրորդը։
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Վրաստանում տեղի է ունեցել նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլը։  Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի տվյալներով, անկախ թեկնածու Սալոմե Զուրաբիշվիլին հավաքել է 59,52 տոկոս  ձայն, ընդդիմադիր Գրիգոլ Վաշաձեն՝ 40,48 տոկոս։
Փաշինյանը մանիպուլացնում է. 787.000-ը հյուրանոցի գրեթե մեկ գիշերվա ծախսն է. Աննա Հակոբյանի Հռոմ այցի ծախսերը շարունակում են գաղտնի պահել

Политика 17:17 29/11/2018 Регион
Избранный президент Грузии Саломе Зурабишвили заявила, что хочет быть обычной главой государства, которая пьет кофе, ходит по улицам и является неотъемлемой частью общества. Об этом сообщает РИА Новости.
Второй тур выборов президента Грузии прошел 28 ноября. Центральная избирательная комиссия Грузии в четверг опубликовала данные второго тура президентских выборов после подсчета 100% голосов: независимый кандидат Саломе Зурабишвили набирает 59,52% голосов, оппозиционер Григол Вашадзе — 40,48%.
«Я хочу быть обычным президентом, который пьет кофе, ходит по улицам и является частью общества. Посмотрим, насколько у меня это получится. Сейчас у меня очень большие планы», – заявила Зурабишвили журналистам.
По ее словам, она почувствовала себя победившей после того, как утром ее поздравил католикос-патриарх Илия Второй.