Հասարակություն 20:02 30/11/2018 Հայաստան
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 30-ին ժամը 19:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են:
Սյունիքի մարզի Սիսիան-«Զանգեր», «Մեղրու սար» հատվածներում, Քաջարան, Գեղարքունիքի մարզի Ճամբարակ քաղաքներում տեղում է ձյուն:
Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին, Արագածոտնի մարզի Ապարան, Սյունիքի մարզի Կապան և Գորիս քաղաքներում, «Մեղրու սար»  և Սարավան-«Զանգեր»  հատվածներում, Տավուշի մարզում մառախուղ է:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ գործակալությունից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար:

Society 20:33 30/11/2018 Armenia
The Armenian Ministry of Emergency Situations informs that on November 30 as of 16h30 CET the roads of the Republic of Armenia are mainly passable.
Snow is reported on the roads in the sections of Sisian"Zanger" and "Meghri Mountain" in Syunik province, Kajaran, and Chambarak town of Gegharkunik province.
It’s foggy in Sotk-Karvachar highwayas well as in Aparan in Aragatsotn province, Kapan and Goris towns of Syunik province, Meghri Mountain and Saravan-Zanger sections in Tavush province.
Drivers are advised to travel only with winter tires.
According to the Georgian Interior Ministry's Emergency Situations department and the Ministry of Emergency Situations of the Russian Federation, Stepantsminda-Lars highway is open for all types of vehicles.