Օրվա մամուլ 09:45 30/11/2018 Հայաստան
«Հրապարակ». Ըստ հարցումներիի՝ ՔՊ տոկոսները բարձր են եղել, սակայն քաղաքապետի ընտրությունների համեմատ՝ ցածր
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Բոլոր իշխանությունների օրոք անվտանգության մարմինները փակ, հրապարակման ոչ ենթակա սոցհարցումներ են անցկացնում քարոզչության օրերին՝ իմանալու ընտրությունների արդյունքների մոտավոր պատկերը, ապա զեկուցում են վերադասին։
Անվտանգության մարմիններին մոտ կանգնած մեր աղբյուրների փոխանցմամբ՝ օրերս Նիկոլ Փաշինյանի սեղանին են դրվել նման հարցումների վերջին օրերի արդյունքները։ ՔՊ-ի տոկոսները բարձր են եղել, սակայն քաղաքապետի ընտրությունների օրերի համեմատ՝ բավականին ցածր։ Ռեյտինգայիններից, ըստ հարցումների, առաջին տեղում Շիրակում Ֆելիքս Ցոլակյանն է եղել, Երևանում՝ Ալեն Սիմոնյանը»։

Пресса дня 11:50 30/11/2018 Армения
«Грапарак»: Согласно соцопросам, у партии «Гражданский договор» высокий процент, однако по сравнению с выборами мэра Еревана – довольно низкий
Газета «Грапарак» пишет, что при всех властях органы безопасности проводят закрытые, не подлежащие публикации соцопросы в дни предвыборной агитации, чтобы понять приблизительную картину результатов выборов и затем доложить вышестоящему руководству.
Как сообщают источники издания, близкие к органам безопасности, на днях Николу Пашиняну были представлены результаты подобных соцопросов в последние дни. Хотя у партии «Гражданский договор» были высокие проценты, однако по сравнению с выборами в Совет старейшин Еревана – довольно низкие. Из рейтинговых кандидатов  на первом месте оказался Феликс Цолакян в Ширакской области, а в Ереване – Ален Симонян.