Իրավունք 19:27 04/12/2018 Հայաստան
«Դատական քննությունն ավարտվեց, դատարանն իր որոշումը կհրապարակի ուրբաթ օրը»,- այս մասին Վերաքննիչ դատարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբան Հայկ Ալումյանը:
Նրա խոսքով՝ բոլոր հարցերը քննարկված են. «Մնում է դատարանի օբյեկտիվ որոշմանը սպասենք։  Դատարանը կամ որոշում կկայացնի դիմել Սահմանադրական դատարան, կամ էլ կալանավորել Քոչարյանին կամ ազատ արձակել»։
Ալումյանը հայտնեց նաև, որ Գլխավոր դատախազը մասնակցում էր դատավարությանը բավականին ակտիվորեն:
«Մեր ցանկացած միջնորդության վերաբերյալ ակտիվ առարկում էր, նույնիսկ եթե խնդրում էինք երկու րոպեով ընդմիջել, որ գնանք զուգարան»։

Law 10:53 05/12/2018 Armenia
"The court proceedings are over, the court will announce its decision on Friday," Hayk Alumyan, the lawyer of the RA second president Robert Kocharyan told the journalists in the Court of Appeal.
According to him, all the issues have been discussed. "Now we have to wait for the objective decision of the court. The court will decide whether to appeal to the Constitutional Court or to detain Kocharyan or release him."
Alumyan also said that the Prosecutor General participated in the trial quite actively.
"There was an active objection on any of our petitions, even if we asked for a break for two minutes to go to the toilet," he said.