Իրավունք 19:27 04/12/2018 Հայաստան
«Դատական քննությունն ավարտվեց, դատարանն իր որոշումը կհրապարակի ուրբաթ օրը»,- այս մասին Վերաքննիչ դատարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբան Հայկ Ալումյանը:
Նրա խոսքով՝ բոլոր հարցերը քննարկված են. «Մնում է դատարանի օբյեկտիվ որոշմանը սպասենք։  Դատարանը կամ որոշում կկայացնի դիմել Սահմանադրական դատարան, կամ էլ կալանավորել Քոչարյանին կամ ազատ արձակել»։
Ալումյանը հայտնեց նաև, որ Գլխավոր դատախազը մասնակցում էր դատավարությանը բավականին ակտիվորեն:
«Մեր ցանկացած միջնորդության վերաբերյալ ակտիվ առարկում էր, նույնիսկ եթե խնդրում էինք երկու րոպեով ընդմիջել, որ գնանք զուգարան»։

Право 19:51 04/12/2018 Армения
«Судебное следствие завершилось, суд обнародует своё постановление в пятницу – 7 декабря», – заявил в беседе с журналистами адвокат второго президента Армении Роберта Кочаряна Айк Алумян в Апелляционном суде РА.
По его словам, обсуждены все вопросы. «Остается лишь ждать объективного вердикта суда. Суд примет решение либо об обращении в Конституционный суд РА, либо об аресте Роберта Кочаряна, либо же о его освобождении», – отметил адвокат.
А. Алумян сообщил также, что Генпрокурор Армении участвовал в судебном заседании.
«Он активно представлял возражения по каждому нашему ходатайству, даже если мы просили о 2-минутном перерыве, чтобы сходить в туалет», – отметил он.