Հասարակություն 20:21 10/12/2018 Աշխարհում
Ռուսաստանի գլխավոր Ձմեռ պապը Նոր տարվա առթիվ երկրի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին ուժ ու վստահություն է մաղթում, որպեսզի ղեկավարի նման մեծ և բազմակողմանի պետությունը։
«Մեր երկիրը կառավարման շատ բարդ օբյեկտ է։ Մենք շատ ենք, մեր երկիրը ամենամեծն է աշխարհում։ Եվ ինչումն է հրաշքը՝ մենք բոլորս տարբեր են»,- Ձմեռ պապի խոսքերն են մեջբերել ռուսական լրատվամիջոցները։
Նա նշել է՝ Ռուսաստանի արժեքը և հաջողությունը, որը Եվրամիությունը չկարողացավ կրկնել, գտնվում է երկրի բազմակողմանի և տարբեր մշակույթների ու կրոնների մեջ:

Политика 20:29 10/12/2018 В мире
Всероссийский Дед Мороз пожелал президенту РФ Владимиру Путину много уверенности и сил в Новом году, чтобы управлять такой большой и многогранной страной. Об этом сообщает РИА Новости.
«(Желаю) уверенности. Потому что наша страна очень сложный объект управления. Нас много, у нас самая большая страна в мире. И в чем прелесть - мы все разные. Разные национальности, религия, культура, традиции», – отметил Дед Мороз на пресс-конференции в понедельник.
Ценность и успех России, который не смог повторить Евросоюз, кроется в многогранности и разных культурах и религиях страны, отметил он.