Սպորտ 16:29 18/12/2018 Հայաստան
Արաբական Միացյալ Էմիրություններում մեկնարկել է Շարժայի կանանց գավաթ ավանդական միջազգային մրցաշարը, որն այս տարի անցկացվում է արդեն 9-րդ անգամ:
Շախմատային ֆեդերացիայից տեղեկանում ենք, որ մրցաշարին մասնակցում են 33 երկրների 120 շախմատիստուհի: Մրցաշարում Հայաստանը ներկայացնում են Հայաստանի կանանց հավաքականի անդամ, միջազգային վարպետ Լիլիթ Մկրտչյանը, կանանց միջազգային վարպետ Սոնա Ասատրյանը և Արմինե Բաբայանը:
Մրցաշարում արդեն կայացել են նախատեսված 9 տուրերից 6-ը: Աղյուսակը 5.5-ական միավորով գլխավորում են Ադելա Վելիկիչը և Իրինա Բուլմագան: Լիլիթ Մկրտչյանը և Արմինե Բաբայանը վաստակել են 4.5-ական միավոր, իսկ Սոնա Ասատրյանը՝ 4 միավոր:

Sport 17:44 18/12/2018 Armenia
The United Arab Emirates is hosting the 9th Sharjah International Cup Chess Championship for Women, which has brought together 120 chess players from 33 countries.
Armenia is represented by three players at the championship – IM Lilit Mkrtchian, WIM Sona Asatryan and Armine Babayan, the Chess Federation told Panorama.am.
With 6 out of the 9 rounds played, Romanian Irina Bulmaga and Serbian Adela Velikic are leading the table with 5.5 points. Lilit Mkrtchian and Armine Babayan have 4.5 points, while Sona Asatryan has collected 4 points.