Հայ պատվիրակները կմասնակցեն Եվրոպայի պատանեկան Օլիմպիական փառատոնին
2019 թ. փետրվարի 9-16-ը Բոսնիա Հերցեգովինայի Սարաևո քաղաքում կանցկացվի Եվրոպայի պատանեկան Օլիմպիական ձմեռային հերթական փառատոնը: Իրենց ունակությունները կդրսևորեն 50 երկրների 14-18 տարեկան 1500 մարզիկ-մարզուհիներ: Նրանց թվում կլինեն նաև Հայաստանի պատվիրակները:
Նախապատրաստական աշխատանքներին օգնելու, ուսումնամարզական հավաքներ կազմակերպելու, մարզագույքին, հանդերձանքին վերաբերող հարցերը քննարկելու և դրանց ճիշտ ու արագ լուծում տալու համար, ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հանձնարարականով ստեղծվել է հատուկ շտաբ:
Հերթական հանդիպումը տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 20-ին: Նիստը վարել է ՀԱՕԿ նախագահի խորհրդական Արմեն Գրիգորյանը: Աշխատանքների ընթացքի մասին հաշվետվությամբ հանդես են եկել մարզիչները: Նախապատրաստության ընթացքը լիովին համապատասխանում է նախապես կազմված ժամանակացույցին և ծրագրին: Անհանգստացնող հարցեր չկան, քանզի առկա են նպատակային մարզումներ անցկացնելու պայմանները:
Հայաստանի մարզական պատիվը կպաշտպանեն գեղասահորդուհի Մարինա Ասոյանը, լեռնադահուկորդներ Մայիս Եղիազարյանը և Ժիրայր Առաքելյանը, դահուկավազորդներ Աղասի Սաքանյանը և Աննա Ռաշոյանը: Պատվիրակության գլխավոր հանձնակատարն է դահուկային սպորտի հանրապետական ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Գագիկ Սարգսյանը: Փառատոնի բացումը տեղի կունենա Սարաևոյի «Կոշևո» մարզադաշտում` փետրվարի 10-ին, իսկ փակումը` փետրվարի 15-ին` «Սլավիա» ստադիոնում:

Armenian athletes to take part in the European Youth Olympics Festival
Armenian athletes are set to participate at the 2019 Winter European Youth Olympics Festival (EYOF 2019) which will take place in the Olympic host city Sarajevo & East Sarajevo in Bosnia and Herzegovina.  The event will take place from 9 to 16 February 2019 and will bring together some 1500 athletes from 50 countries to compete in eight sports.
As the National Olympic Committee reports, at the instruction of the Chairman of the Olympic Committee Gagik Tsarukyan a central headquarters was formed to coordinate the preparation of the Armenian athletes for the competition, including addressing issues related to the necessary sport equipment and organizing training camps.
According to the source, Armenia will be represented by five athletes, figure skater Marina Asoyan, alpine skiers Mayis Yeghiazaryan and Zhirayr Arakelyan, biathlonists Aghasi Sakayan and Anna Rashoyan among them.