Օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 28-29-ը կնվազի 8-10 աստիճանով
Դեկտեմբերի 27-ին Շիրակում, Լոռիում, Արագածոտնի և Կոտայքի լեռնային գոտիներում սպասվում են ձյան առատ տեղումներ, բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն, ճանապարհներին` մերկասառույց:
ԱԻՆ-ից հայտնում են, որ հանրապետության տարածքում`
դեկտեմբերի 26-ի ցերեկը, 29-ի ցերեկը, 30-31-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Դեկտեմբերի 27-ին առանձին շրջաններում, 28-ին շրջանների զգալի մասում, 29-ի գիշերը Վայոց ձորում, Սյունիքում և Արցախում սպասվում են տեղումներ, 27-ին լեռնային և նախալեռնային շրջաններում, 28-ին ամենուրեք՝ ձյուն, 27-28-ն առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ։
Օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 28-29-ը կնվազի 8-10 աստիճանով։
Երևան քաղաքում դեկտեմբերի 26-ի ցերեկը, 29-31-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Դեկտեմբերի 27-28-ը սպասվում են տեղումներ, 28-ին՝ ձյան տեսքով:

Society 14:59 26/12/2018 Armenia
Meteorologists predict abundant snowfalls, snowstorm, low visibility and icy roads in Armenia’s Shirak and Lori Provinces, as well as in the mountainous regions of Aragatsotn and Kotayk Provinces on Thursday and Friday.
No precipitation is forecast in the country for the daytime of December 26 and 29, on 30 and 31 December, the emergencies ministry reported.
On December 27, wind speed may reach up to 15-20 m/s in separate places.
The air temperature will drop by 8-10 degrees on 28-29 December.
In capital Yerevan, no precipitation is expected in the daytime of 26 December and from 29 to 31 December, while precipitation is expected on 27-28 December, taking the form of snow on Thursday.