Հասարակություն 17:51 04/01/2019 Հայաստան
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի, հունվարի 1-ից 4-ը հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 29 դեպքից բացահայտվել է 21-ը: Արձանագրված կողոպուտի և բռնաբարության կամ բռնաբարության փորձի 1-ական դեպքերը բացահայտվել են:
Բացահայտվել են՝ անձի առևանգման, խարդախության, տրանսպորտային միջոց փախցնելու 2-ական դեպքերը: Բացահայտվել է պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման փաստով արձանագրված 4 և իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնության դեպքը:
Ըստ ոստիկանության՝ բացահայտվել է գողության՝ 8, դիտավորությամբ գույքի ոչնչացման 2 դեպք: Արձանգրված 19 այլ հանցագործություններից բացահայտվել են 18-ը:
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի՝ 2018 թվականի հունվարի 2-ից 4-ը հանրապետությունում գրանցվել է 33 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, զոհվել է 1 մարդ, 74-ը ստացել են տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Право 18:46 04/01/2019 Армения
По данным оперативной сводки Полиции Армении, в период между 1 и 4 января из 29 случаев причинения телесных повреждений раскрыт 21 случай.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто по одному случаю кражи личного имущества и попытки изнасилования.
Раскрыто по 2 случая похищения человека, мошенничества, кражи транспортного средства, 4 случая превышения должностных полномочий и случай применения насилия в отношении представителя власти.
Согласно информации, раскрыто 8 случаев кражи, 2 случаев умышленного уничтожения имущества. Раскрыто 18 из 19 других зарегистрированных преступлений.
Со 2 по 4 января в республике было зарегистрировано 33 ДТП: погиб 1 человек, 74 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.