Իրավունք 12:56 09/01/2019 Հայաստան
ՊՊԾ գունդը գրաված «Սասնա ծռեր» խմբի 10 անդամների գործը քննող դատավոր Մեսրոպ Մակյանն այսօր որոշում կայացրեց Զարուհի Փոստանջյանին ներգրավել գործով ամբաստանյալներ Պավել Մանուկյանի և Արմեն Բիլյանի պաշտպան։
Նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում Զ. Փոստանջյանն ասաց, որ նրանց հետ ունի գործընկերային, ընկերական հարաբերությունները, նրանք դիմել են իրեն, ինքն էլ հանաձայնվել է ներկայացնել նրանց։ Նրա խոսքով,  Պավել Մանուկյանը, Արմեն Բիլյանն անմեղ են, նրանց նկատմամբ պետք է արձակվի արդարացման դատավճիռ։ Զ. Փոստանջյանն ասաց, որ Արմեն Բիլյանին վերագրվող սպանության մեղադրանքն անհիմն է, ինչը պարզ է նաև վկաների հարցաքննությունից,  պետք է արդարացման դատավճիռ կայացվի։
Նշենք, որ ՊՊԾ գնդի գրավման գործով «Սասնա Ծռեր» խմբի անդամներից կալանքի տակ շարունակում են մնալ ամբաստանյալներ Արմեն Բիլյանն ու Սմբատ Բարսեղյանը, որոնք մեղադրվում են նաև սպանության մեջ: Մյուսների նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը փոխվել է՝  պատգամավորների անձնական երաշխավորությամբ։ Պավել Մանուկյանն ազատ է արձակվել 1 միլիոն դրամ գրավի դիմաց։

Право 13:41 09/01/2019 Армения
Судья, рассматривающий дело 10 членов захватившей в июле 2016 года полк ППС в Ереване группы «Сасна црер», Месроп Макян сегодня принял решение привлечь Заруи Постанджян в качестве защитника фигурантов дела – Павла Манукяна и Армена Биляна.
Заруи Постанджян после заседания суда заявила в беседе с журналистами, что у нее с ними дружеские, партнерские отношения, они обратились к ней, она же согласилась представлять их интересы.
По ее словам, Павел Манукян, Армен Билян – невиновны, суд должен вынести им оправдательный вердикт. Как указала З.Постанджян, выдвинутое Армену Биляну обвинение в убийстве – необоснованное, что очевидно и из допроса свидетелей, в его отношении должен быть вынесен оправдательный вердикт.
В данный момент из подсудимых по делу в части, касающейся 10 членов группы «Сасна црер», под арестом остаются Армен Билян и Смбат Барсегян, которые обвиняются в убийстве. Мера пресечения в отношении остальных была изменена – с заключения под стражу на личное поручительство депутатов. Павел Манукян был освобожден под залог в размере 1 млн. драмов.