Քաղաքական 10:21 11/01/2019 Հայաստան
Խորհրդարանական ընտրություններում «Մենք» դաշինքի համամասնական ցուցակը գլխավորող, «Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանը հույս ունի, որ նորընտիր պատգամավորները կարդարացնեն ընտրողների հույսերը։ Նա շնորհավորել է մանդատ ստացածներին, հատկապես նրանց, ովքեր առաջին անգամ են ընտրվել։
«Նրանց, որ առաջին անգամ են ընտրվել ու լի են հավատով ու եռանդով, որ մեր Հայաստանում կարողանալու են իրականացնել իրենց ծրագրերն ու երազանքները:
Ասում են` անծանոթների խորհրդարան է: Ուզում եմ հավատալ, որ դա ոչ թե թերություն, այլ` արժանիք է:
Եվ ուզում եմ հավատալ, որ 21-րդ դարում առաջին համաժողովրդական ընտրության արդյունքներով ձևավորված Ազգային ժողովի պատգամավորները կարդարացնեն իրենց հետ կապված հույսերն ու հավատը և 7-րդ գումարման Աժ-ն սկիզբ կդնի բազում ավանդույթների, որ կամրապնդեն ժողովրդավարությունը Հայաստանում»,-գրել է նա ֆեյսբուքյան իր էջում։

Politics 13:19 11/01/2019 Armenia
Former Armenian lawmaker Aram Sargsyan, who led the We bloc in the December 9 snap parliamentary elections is hopeful the newly elected MPs will live up to the expectations of the voters.
In a post on Facebook, he congratulated all the MPs-elect who received mandates on Thursday.
“I congratulate especially those who have been elected [to the parliament] for the first time and who are full of faith and zeal that they will succeed in realizing their plans and dreams in Armenia,” he said.
“They say it’s a parliament of strangers. I want to believe that it’s an advantage, rather than a disadvantage.
“I want to believe the deputies of the National Assembly formed as a result of the first nationwide elections of the 21st century will justify the hopes and faith pin on them, and 7th convocation National Assembly will launch numerous traditions that will strengthen democracy in Armenia,” Sargsyan stressed.