Քաղաքական 10:21 11/01/2019 Հայաստան
Խորհրդարանական ընտրություններում «Մենք» դաշինքի համամասնական ցուցակը գլխավորող, «Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանը հույս ունի, որ նորընտիր պատգամավորները կարդարացնեն ընտրողների հույսերը։ Նա շնորհավորել է մանդատ ստացածներին, հատկապես նրանց, ովքեր առաջին անգամ են ընտրվել։
«Նրանց, որ առաջին անգամ են ընտրվել ու լի են հավատով ու եռանդով, որ մեր Հայաստանում կարողանալու են իրականացնել իրենց ծրագրերն ու երազանքները:
Ասում են` անծանոթների խորհրդարան է: Ուզում եմ հավատալ, որ դա ոչ թե թերություն, այլ` արժանիք է:
Եվ ուզում եմ հավատալ, որ 21-րդ դարում առաջին համաժողովրդական ընտրության արդյունքներով ձևավորված Ազգային ժողովի պատգամավորները կարդարացնեն իրենց հետ կապված հույսերն ու հավատը և 7-րդ գումարման Աժ-ն սկիզբ կդնի բազում ավանդույթների, որ կամրապնդեն ժողովրդավարությունը Հայաստանում»,-գրել է նա ֆեյսբուքյան իր էջում։

Политика 10:44 11/01/2019 Армения
Возглавляющий пропорциональный список блока «Мы» («Менк») на внеочередных выборах в Национальное Собрание Армении, председатель партии «Республика» Арам Саргсян надеется, что новоизбранные депутаты оправдают надежды избирателей.
Он поздравил получивших мандаты, особенно тех, кто избран впервые.
«Поздравляю всех, особенно тех, кто впервые был избран, кто полон верой и энергией, что в нашей Армении смогут реализовать свои программы и мечты.
Говорят – это парламент незнакомцев. Хочу верить, что это не недостаток, а преимущество.
Хочу верить, что депутаты сформированного в 21 веке по результатам первых всенародных выборов Национального Собрания оправдают связанные с ними надежды и веру, и НС 7-го созыва положит начало традициям, которые укрепят демократию в Армении», – написал он на своей странице в соцсети Facebook.