Հասարակություն 10:00 11/01/2019 Հայաստան
Հունվարի 11-ին՝ ժամը 08:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում փակ են Արագածոտնի մարզի Սիփան և Ավշեն գյուղերից դեպի Մ-3 ավտոճանապարհ տանող հատվածները: Վարդենյաց լեռնանցքը կցորդիչով ավտոմեքենաների համար փակ է, իսկ մյուսների համար՝ դժվարանցանելի:
Շիրակի մարզի Աշոցքի և Ամասիայի տարածաշրջաններում, Ապարան-Արագած, Սպիտակ-Վանաձոր, Վանաձոր-Ալավերդի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
ԱՒՆ-ից հայտնում են, որ Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն ռուսական կողմում կա կուտակված 158 բեռնատար, 79 մարդատար ավտոմեքենա և 1 ավտոբուս:

Society 10:33 11/01/2019 Armenia
Some highways are closed or difficult to pass in the territory of Armenia as of Friday morning, the Ministry of Emergency Situations said in a daily road condition update.
Vardenyats Pass is shut down for trailer trucks and hardly passable for light vehicles.
Ashotsk and Amasia districts in Shirak Province, Aparan-Aragats, Spitak-Vanadzor and Vanadzor-Alaverdi highways are partly covered with black ice.
According to the Roads Department of Georgia’s Ministry of Regional Development and Infrastructure, Stepantsminda-Lars highway is closed for all types of vehicles.
The General Department of the Russian Ministry of Emergency Situations in North Ossetia reports 238 vehicles, including 158 trucks, 79 cars and 1 bus, stuck on the Russian side.