Հասարակություն 20:21 11/01/2019 Հայաստան
Գեներալ Մանվել Գրիգորյանի կալանավորումը պահանջող քաղաքացիները փակել են Երևան Էջմիածին մայրուղին:  Ներկա պահին հնարավոր չէ դուրս գալ կամ մտնել քաղաք։
Նշենք, որ օրվա ընթացքում նրանք նախ բողոքի ակցիա էին  կազմակերպել Էջմիածնում, ապա ավտոերթով շարժվել էին դեպի Երևան՝ ՀՀ վերաքննիչ դատարան, որտեղ քննվել էր Մանվել Գրիգորյանի խափանման միջոց կալանավորումը գրավով փոխարինելու որոշման դեմ դատախազության ներկայացրած բողոքը։
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 21-ին Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը որոշում էր կայացրել 25 միլիոն դրամ գրավի դիմաց ազատ արձակել գեներալ Մանվել Գրիգորյանին։ Նրա նկատմամբ այլընտրանքային խափանման միջոց գրավը կիրառելու վերաբերյալ առաջին ատյանի դատարանի որոշման դեմ  դատախազությունը վերաքննիչ բողոք էր ներկայացրել:
Մանվել Գրիգորյանը կալանավորված էր հունիսի 19-ից: Նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 2-րդ մասով՝ ապօրինի կերպով ռազմամթերք ձեռք բերելու և այլ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ պահելու համար, ինչպես նաև ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով՝ մի խումբ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ յուրացման եղանակով իր վստահությանը հանձնված առանձնապես խոշոր չափերով ուրիշի գույք հափշտակելու համար:

Право 20:48 11/01/2019 Армения
Требующие ареста генерала Манвела Григоряна граждане перекрыли трассу Ереван-Эчмиадзин в Армении. На данный момент невозможно въехать либо выехать из города.
В течение дня они организовали акцию протеста в Эчмиадзине, затем автопробегом направились в Ереван – к зданию Апелляционного уголовного суда Армении, где сегодня, 11 января, рассматривалась представленная генпрокуратурой  жалоба на решение об изменении меры пресечения Манвелу Григоряну.
Апелляционный суд Армении отложил рассмотрение жалобы на освобождение Манвела Григоряна под залог. Как сообщил журналистам адвокат Манвела Григоряна – Арсен Мкртчян, заседание перенесено по техническим причинам, ввиду необходимости предоставления некоторых документов.
Манвел Григорян был арестован с 19 июня 2018 года. 21 декабря суд изменил ему меру пресечения с ареста на залог, в тот же день Григорян покинул УИУ.