Արմեն Գրիգորյանը ԿԸՀ նախագահ չի կարող դառնալ
Մամուլը գրեց՝ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ազատվելու է Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի պաշտոնից և ընտրվելու է ԿԸՀ նախագահ:
Անվտանգության Խորհրդի քարտուղարի մամլո խոսնակն արձագանքեց. «Այդ լուրը չի համապատասխանում իրականությանը: ՀՀ Սահմանադրության 195-րդ հոդվածի 3 կետի համաձայն՝ ԿԸՀ անդամ կարող է ընտրվել այն անձը, ով համապատասխանում է պատգամավորին առաջադրվող պահանջներին:
Մինչդեռ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը չի մասնակցել ԱԺ ընտրություններին «Իմ քայլը» դաշինքի կազմում հենց այն պատճառով, որ չի համապատասխանում ԱԺ պատգամավորին առաջադրվող պահանջներին։ Նա վերջին 4 տարիներին ՀՀ գրանցում չի ունեցել (գրանցված է եղել Արցախ Հանրապետությունում)»։

Политика 11:48 24/01/2019 Армения
Пресса написала: секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян будет освобожден от занимаемой должности и избран председателем Центральной избирательной комиссии (ЦИК) РА.
Пресс-секретарь Совета безопасности Республики Армения Арег Кочинян констатировал:
«Эта информация не соответствует действительности. В соответствии с пунктом 3 статьи 195 Конституции РА, членом Центральной избирательной комиссии может быть избрано каждое лицо, соответствующее требованиям, предъявляемым к депутатам.
Между тем, секретарь Совбеза Армен Григорян не участвовал в выборах в НС в составе блока "Мой шаг" именно по той причине, что не соответствует предъявляемым к депутатам требованиям. Последние 4 года он был прописан в Республике Арцах».