Քաղաքական 11:51 26/01/2019 Հայաստան
ՀՀԿ ԳՄ անդամ, ՀՀ 6-րդ գումարման ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը նկատել է. «Արցախի հարցում Փաշինյանը անհասկանալի ափալ-թափալ հանդիպումների մեջ է։ Ամիսներ շարունակ անդրադարձել եմ Փաշինյանի կառավարության բացթողումներին։ Ժամանակն անցնում է ,բայց սխալներն ու թերացումները վեր են ածվում ձախողման»։
Ֆեյսբուքյան իր էջում նա  թվարկել  է այդ խնդիրները՝ կարմիր գծեր, պարտադիր կուտակային, ներդրումներ, տեսախցիկներ, թռիչքային զարգացում։
Այս հարցերի վերաբերյալ Փաշինյանն իր խոստումները չի կատարել,իսկ շատ դեպքերում ասել է մի բան և արել հակառակը։
««Հպարտ քայլող» իշխանության խոստումները չիրականացան նաև արտաքին քաղաքական ոլորտում։
.Սահմանին գազը թանկացավ
.ՀԱՊԿ ում գործերը լավ չեն
.ՀՀ-ԵՄ համաձայնագրի վավերացման գործընթացն առաջ չի շարժվում
.Արցախի հարցի հետ կապված Փաշինյանն ու նրա կառավարությունն անհասկանալի ափալ-թափալ հանդիպումների մեջ են։
Հ.Գ. Երեկ ակնհայտ դարձավ ,որ Փաշինյանին առաջիկայում դժվար թե պաշտոնական այցով հրավիրեն դաշնակից Ռուսաստան։

Политика 13:47 26/01/2019 Армения
Премьер-министр Армении Никол Пашинян проводит какие-то непонятные поспешные встречи по вопросу Арцаха (Нагорно-Карабахская Республика, НКР). Об этом на своей странице в соцсети Facebook написал пресс-секретарь Республиканской партии Армении (РПА) Эдуард Шармазанов.
В частности, бывший вице-спикер Национального Собрания Армении 6-го созыва написал:
«На протяжении месяцев я обращался к упущениям правительства Пашиняна. Проходит время, а ошибки и упущения превращаются в провалы.
– Красные линии;
– Обязательная накопительная система;
– Инвестиции;
– Видеокамеры;
– Экономический взлет.
По этим вопросам Пашинян не выполнил своих обещаний, а во многих случаях, говорил  одно, а сделал обратное.
Обещания “гордо шагающего” правительства не были реализованы также в сфере внешней политики.
– Газ подорожал на границе;
– Дела в ОДКБ идут плохо;
– Процесс ратификации соглашения Армения – ЕС не продвигается.
– По вопросу Арцаха Пашинян и его правительство – в непонятных поспешных встречах.
P.S. Вчера стало очевидно, что в ближайшее время Пашиняна вряд ли будет приглашен с официальным визитом в союзническую Россию.
Это прослеживается также по растерянным ответам Пашиняна. Фактически, “волшебная палочка” и здесь оказалась бессильной.