Իրավունք 12:00 29/01/2019 Հայաստան
Այսօր` ժամը 01.30-ի սահմաններում, ահազանգ է ստացվել հրազենային վնասվածքներով 7 երիտասարդի՝ «Աբովյան» Բ/Կ տեղափոխվելու մասին, որոնցից մեկը եղել է մահացած։ Վերջինս Աբովյան քաղաքի բնակիչ է, ծնված՝ 1989թ.։ Մյուս տուժողները ևս Աբովյան քաղաքի բնակիչներ են։
Քննչական կոմիտեից հայտնում են, որ ձեռնարկված անհետաձգելի միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ նշված անձինք հրազենային վնասվածքներն ստացել են Աբովյան քաղաքի «Պարտեզ» ռեստորանային համալիրում ծագած վիճաբանության ժամանակ։
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը։ Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել են տարբեր տրամաչափի պարկուճներ:
ՀՀ ՔԿ Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ, մշակվել է քննչական պլան, և ոստիկանության ստորաբաժանումների հետ համատեղ իրականացվում են մեծածավալ քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու համար։

Право 12:27 29/01/2019 Армения
Сегодня, 29 января, около 01:30, поступило сообщение о госпитализации в медцентр «Абовян» 7 молодых людей с огнестрельными ранениями, один из которых был уже мертв. Подробности представляет пресс-служба СК Армении.
Погибший (1989 года рождения) проживал в Абовяне. Остальные пострадавшие также являются жителями Абовяна.
«В результате предпринятых неотложных мероприятий выяснилось, что указанные лица получили огнестрельные ранения во время ссоры в ресторанном комплексе "Партез" в городе Абовян.
На место происшествия немедленно выехала оперативно-следственная группа. При осмотре места происшествия обнаружены гильзы разных калибров
Следственным управлением Следственного комитета Армении по Котайкской области возбуждено уголовное дело, разработан план следственных мероприятий, совместно с подразделениями Полиции осуществляются широкомасштабные следственные и оперативно-розыскные мероприятия – с целью установления всех обстоятельств», – говорится в сообщении СК РА.