Փետրվարի 1-ին կհանդիպեն Փաշինյանն ու Մերկելը
«Դաշնային կանցլեր Անգելա Մերկելը 2019թ. փետրվարի 1-ին՝ ուրբաթ, դաշնային կանցլերի նստավայրում զինվորական պատիվներով կընդունի Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:
Հաջորդիվ նախատեսված է զրույց՝ ճաշի շրջանակում, որի ընթացքում դաշնային կանցլեր Մերկելն ու վարչապետ Փաշինյանը մտքեր կփոխանակեն երկկողմ և տնտեսական հարաբերությունների, ինչպես նաև արտաքին և անվտանգային քաղաքականության հարցերի շուրջ»,- ՀՀ-ում Գերմանիայի դեսպանատան հաղորդմամբ, այս մասին ասել է Դաշնային կառավարության խոսնակ Շտեֆեն Զայբերտը։

Канцлер Германии Ангела Меркель 1 февраля встретит премьера Армении Никола Пашиняна с воинскими почестями
Канцлер Германии Ангела Меркель 1 февраля в Берлине примет премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
«Федеральный канцлер Ангела Меркель в пятницу, 1 февраля 2019 года, в резиденции федерального канцлера с воинскими почестями примет премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
Затем намечена беседа – в рамках обеда, в ходе которой федеральный канцлер Меркель и премьер Пашинян обменяются мнениями вокруг двусторонних и экономических отношений, а также вопросов внешней политики и безопасности», – сообщает Штеффен Зайберт, официальный представитель федерального правительства.