Հասարակություն 13:42 31/01/2019 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Հակոբ Ղահրամանյանն ազատվել է հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ նույն օրը Նախագահ Սահակյանը հաստատել է Կառավարության որոշում Հակոբ Ղահրամանյանին Ասկերանի շրջանի վարչակազմի ղեկավար նշանակելու մասին:
Հունվարի 31-ին Բակո Սահակյանն այցելել է Ասկերան քաղաք եւ շրջվարչակազմի աշխատակիցներին, շրջանի համապատասխան կառույցների և համայնքների ղեկավարներին ներկայացրել նոր շրջվարչակազմի ղեկավարին` նրան մաղթելով արդյունավետ աշխատանք:

Политика 13:41 31/01/2019 НКР
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Бако Саакян 31 января подписал указ, согласно которому Акоп Каграманян освобожден от должности председателя Государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции согласно его собственному заявлению и в связи с переходом на другую должность.
Как передает пресс-служба президента НКР, в тот же день президент Саакян утвердил решение правительства о назначении Акопа Каграманяна руководителем администрации Аскеранского района.
Бако Саакян 31 января посетил город Аскеран и представил сотрудникам райадминистрации, руководителям соответствующих структур и общин района нового руководителя райадминистрации, пожелав ему плодотворной работы.