Տարկետում՝ ֆուտբոլիստներին
ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում սպորտի բնագավառում նշանակալի նվաճումներ ունեցող մի շարք քաղաքացիների պարտադիր զինվորական ծառայության 2018 թվականի ձմեռային զորակոչից տարկետում տալու որոշում ընդունվեց:
Մասնավորապես, մինչև 2019 թվականի ամառային զորակոչը տարկետման իրավունք կստանան Դավիդ Սերգոյի Մարիկյանը, Հայկ Տիգրանի Ղազարյանը, Սարգիս Վաչագանի Ադամյանը, մինչև 2019 թվականի ձմեռային զորակոչը՝ Էդուարդ Նասիբի Թաթոյանը, մինչև 2020 թվականի ձմեռային զորակոչը՝ Դավիթ Ռուդոլֆի Արշակյանը:
Մինչև 2021 թվականի ամառային զորակոչը՝ Արշակ Ռաֆայելի Կորյանին, Արմեն Արամի Մանուչարյանին, Էդգար Զավենի Բաղումյանին,Դավիթ Արմենի Գիզգիզյանին, Էդգար Արմենի Հարությունյանին, մինչև 2021 թվականի ձմեռային զորակոչը տարկետման իրավունք կստանան Ռոբերտ Մելիքի Դարբինյանը, Անդրեյ Վլադիմիրի Շահգելդյանը և Գոռ Արթուրի Աղբալյանը:
Ըստ հիմնավորման՝ նրանք հանդես են գալիս ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի թիմերում։ Նշված քաղաքացիներին շարքային կազմի պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետում է տրվել մինչև 2018 թվականի ձմեռային զորակոչը, և անհրաժեշտություն է առաջացել երկարաձգելու նրանց տարկետման ժամկետը։

Спорт 12:34 31/01/2019 Армения
Сегодня, 31 января, проходит очередное заседание правительства Республики Армения, которое ведет вице-премьер Тигран Авинян.
На сегодняшнем заседании правительство Армении приняло решение о предоставлении отсрочки от зимнего призыва на обязательную воинскую службу ряду граждан, у которых есть значительные достижения в сфере спорта.
В частности, до летнего призыва 2019 года право на отсрочку получат Давид Марикян, Айк Казарян, Саркис Адамян, до зимнего призыва 2019 года – Эдуард Татоян, до зимнего призыва 2020 года – Давид Аршакян.
До летнего призыва 2021 года право на отсрочку получат Аршак Корян, Армен Манучарян, Эдгар Багумян, Давид Гизгизян, Эдгар Арутюнян, до зимнего призыва 2021 года – Роберт Дарбинян, Андрей Шахгельдян, Гор Ахбалян.
Согласно обоснованию к проекту решения правительства, они выступают за команды национальной сборной Армении по футболу. Им было предоставлено право на отсрочку до зимнего призыва 2018 года, однако возникла необходимость продления срока.