Իրավունք 19:53 04/02/2019 Հայաստան
Ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի համաձայն` փետրվարի 1-4-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 90 դեպք։
Մասնավորապես՝ խարդախության 17, անձնական ունեցվածքի գողության 16, մարմնական վնասվածք հասցնելու 15, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 8, ծեծի 7, թմրամիջոցի հայտնաբերման 5, ապօրինի ծառահատման 4, յուրացման կամ վատնման և սպանության սպառնալիքի 3-ական, գույքի դիտավորությամբ վնասման ու դատական ակտը չկատարելու 2-ական, սպանության, բնակարանային գողության, կողոպուտի, հարկերից խուսափելու, ավտոմեքենա փախցնելու, փաստաթղթի կեղծիքի, անձնական կամ ընտանեկան կյանքի մասին տեղեկություններ ապօրինի հավաքելու, պահելու, օգտագործելու կամ տարածելու և 16 տարին չլրացած անձի հետ սեռական հարաբերության 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 2 անհետ կորած, 7 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 6-ը։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 6 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 8, մարմնական վնասվածք հասցնելու 3, ավազակային հարձակման և պետական հասարակական ունեցվածքի գողության 1-ական դեպք։
Անցած 3 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 38 պատահար, ինչի հետևանքով 2 մարդ զոհվել է, 50-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Право 19:59 04/02/2019 Армения
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период с 1 по 4 февраля сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 90 случаев преступлений.
В частности, 17 случаев мошенничества, 16 случаев кражи личного имущества, 15 случаев причинения телесных повреждений, 8 случаев злоупотребления должностными полномочиями, 7 случаев побоев, 5 случаев обнаружения наркотиков, 4 случая незаконной вырубки деревьев, по 3 случая присвоения или растраты и угрозы убийством, по 2 случая умышленного повреждения имущества и неисполнения судебного акта, по 1 случаю убийства, квартирной кражи, уклонения от уплаты налогов, угона ТС, подделки документов, незаконных собирания, хранения, использования или распространения сведений личной или семейной жизни и полового сношения с лицом, не достигшим 16-летнего возраста.
Обнаружены 7 лиц, находящихся в розыске, еще 6 явкой с повинной обратились в Полицию, найдены двое лиц, пропавших без вести. Зарегистрировано 6 случаев добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 8 случаев кражи личного имущества, 3 случая причинения телесных повреждений, по 1 случаю разбойного нападения и кражи государственного или общественного имущества.
За минувшие 3 суток в Армении зарегистрировано 38 ДТП: 2 человека погибли, 50 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.