Իրավունք 19:53 04/02/2019 Հայաստան
Ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի համաձայն` փետրվարի 1-4-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 90 դեպք։
Մասնավորապես՝ խարդախության 17, անձնական ունեցվածքի գողության 16, մարմնական վնասվածք հասցնելու 15, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 8, ծեծի 7, թմրամիջոցի հայտնաբերման 5, ապօրինի ծառահատման 4, յուրացման կամ վատնման և սպանության սպառնալիքի 3-ական, գույքի դիտավորությամբ վնասման ու դատական ակտը չկատարելու 2-ական, սպանության, բնակարանային գողության, կողոպուտի, հարկերից խուսափելու, ավտոմեքենա փախցնելու, փաստաթղթի կեղծիքի, անձնական կամ ընտանեկան կյանքի մասին տեղեկություններ ապօրինի հավաքելու, պահելու, օգտագործելու կամ տարածելու և 16 տարին չլրացած անձի հետ սեռական հարաբերության 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 2 անհետ կորած, 7 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 6-ը։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 6 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 8, մարմնական վնասվածք հասցնելու 3, ավազակային հարձակման և պետական հասարակական ունեցվածքի գողության 1-ական դեպք։
Անցած 3 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 38 պատահար, ինչի հետևանքով 2 մարդ զոհվել է, 50-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Two died, 50 injured in 38 traffic accidents in Armenia over the past three days
According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 90 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from February 1 to February 4.
In particular, 17 cases of fraud, 16 cases of theft of personal property, 15 cases of infliction of bodily injuries, 8 cases of abuse of official authority, 7 cases of battery, 5 cases of drug detection, 4 cases of illegal felling of trees, 3 cases of squandering or embezzlement and death threats were revealed
7 wanted persons have been detected, 6 others surrendered themselves to the Police, 2 missing people have been found. 6 cases of voluntary surrender of arms and ammunition have been registered.
According to the source, from earlier committed crimes 8 cases of theft of personal property, 3 cases of infliction of bodily injuries, 1 case of banditry and theft of state or public property have been solved.
Over the past 3 days, 38 accidents have been registered in the republic: 2 persons died, 50 people received bodily injuries of different levels of severity.