Գտնվել է ֆուտբոլիստ Էմիլիանո Սալայի մարմինը
Ֆուտբոլիստ Էմիլիանո Սալայի՝ Լա Մանշի նեղուցում կործանված ինքնաթիռի բեկորների մեջ հայտնաբերված մարմինը նույնականացվել է։ Այն արգենտինացի ֆուտբոլիստ 28-ամյա Էմիլիանո Սալայինն է։ Այս մասին գրում է Բի-Բի-Սի-ն։
Մարմինը ջրից հանվել էր նախօրեին։ Այն հայտնաբերվել էր փետրվարի 4-ին բեկորների մեջ 63 մետր խորության վրա, բայց ջրից հանվել է միայն երեկ, քանի որ եղանակային պայմաններն անբարենպաստ էին։
Թեթև ինքնաթիռը, որում եղել են միայն արգենտինացի ֆուտբոլիստ Էմիլիանո Սալան և օդաչուն, հունվարի 21-ին ֆրանսիական Նանտ քաղաքի օդանավակայանից թռել է Կարդիֆ, բայց կորել է ռադարների էկրանից Նորմանդական կղզիների շրջանում։
Նախկինում «Նանտ» ակումբում հանդես եկած 28-ամյա արգենտինացին հունվարի 19-ին պաշտոնապես տեղափոխվել էր «Կարդիֆ Սիթի»։

Society 10:46 08/02/2019 World
The body of missing footballer Emiliano Sala has been identified, Dorset Police have confirmed, CNN reports.
In a statement, Dorset police said "the body brought to Portland Port today ... has been formally identified by HM Coroner for Dorset as that of professional footballer Emiliano Sala."
The statement continued "the families of Mr. Sala and the pilot, David Ibbotson, have been updated with this news and will continue to be supported by specially-trained family liaison officers. Our thoughts remain with them at this difficult time."
Police also said that they will continue to investigate the "circumstances of this death."
Sala, 28, and Ibbotson, 59, were flying in the single-turbine aircraft from Nantes, in northern France, to Cardiff in Wales, when it disappeared from radar near the Channel Islands on January 21.