Սպորտ 18:02 15/02/2019 Հայաստան
Երևանում այսօր` փետրվարի 15-ին, ավարտվեց ծանրամարտի տղամարդկանց Հայաստանի 2019 թ. առաջնությունը: Մրցումային վերջին օրը մրցահարթակ դուրս եկան 109 և +109 քաշային ծանրորդները: 109 կգ քաշային կարգում հաղթող ճանաչվեց Սամվել Գասպարյանը ` երկամարտի 356 կգ (156+200 կգ) արդյունքով: Երկրորդ տեղում Սարգիս Կիրակոսյանն էր` 317 կգ, իսկ Դավիթ Յայլյանը եզրափակեց լավագույն եռյակը` 260 կգ:
Հետաքրքիր պայքար ծավալվեց գերծանրքաշայինների պայքարում: Այստեղ հավասարը չունեցավ Գոռ Մինասյանը, ով երկամարտում ցույց տվեց 428 կգ (195+233 կգ) արդյունք: Երկրորդ տեղում հանգրվանեց Ռուբեն Ալեքսանյանը` 426 կգ, իսկ աշխարհի չեմպիոն Սիմոն Մարտիրոսյանը միայն երրորդն էր` 421 կգ: Հայաստանի ծանրամարտի տղամարդկանց հավաքականը փետրվարի 17-ին Ծաղկաձորում կսկսի հերթական ուսումնամարզական հավաքը:

19:49 15/02/2019 Armenia
Armenian Weightlifting Men’s Championship 2019 concluded on Friday in Yerevan with athletes competing in the 96kg and 102kg weight class. As the National Olympic Committee reported, Samvel Gasparyan competing in the 109 kg weight class was named the winner of the competition with the double-event of 356kg.
The struggle for the title of the champion was tense among weightlifters competing in the 102 kg weight category. Gor Minasyan was out of competition, scoring 428 kg in the double event. Ruben Alexanyan came the second, while world champion Simon Martirosyan took the bronze medal with 421 kg total weight.