Սպորտ 13:00 20/02/2019 Հայաստան
ՀՖՖ-ն շարունակում է Հայաստանում մարզչական կրթության որակի բարձրացմանն ուղղված իր ծրագրերի իրականացումը: Այդ ծրագրերի շրջանակներում Երևան կժամանի Իսպանիայի հավաքականի և Մադրիդի «Ռեալի» նախկին գլխավոր մարզիչ Վիսենտե Դել Բոսկեն, որը համաշխարհային ֆուտբոլի պատմության տիտղոսակիր մարզիչներից մեկն է:
Նրա գլխավորությամբ Մադրիդի «Ռեալը» երկուական անգամ հաղթել է Իսպանիաի առաջնությունում և Չեմպիոնների լիգայի մրցաշարում, իսկ Իսպանիայի հավաքականը դարձել է Աշխարհի 2010 թ. և Եվրոպայի 2012 թ. չեմպիոն:
ՀՖՖ-ից տեղեկանում ենք, որ հունիսի 18-ին Վիսենտե Դել Բոսկեն, նրա բազմամյա օգնական Տոնի Գրանդեն, ինչպես նաև Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆիզպատրաստության գծով մարզիչ Խավիեր Մինյանոն դասախոսություններ կկարդան հայաստանցի մարզիչների համար: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան նախատեսում է ապահովել հնարավորինս մեծ թվով մարզիչների ներկայությունը դասախոսություններին:

Sport 14:35 20/02/2019 Armenia
Former Spain and Real Madrid head coach Vicente del Bosque will visit Armenia this summer to share his experience with Armenian coaches at the invitation of the Football Federation (FFA) of Armenia.
The visit is part of the FFA-implemented program aimed at improving the quality of coaching education in Armenia, the federation told Panorama.am.
Under Vicente del Bosque, one of the best coaches in the world, Real Madrid won seven trophies including two La Liga titles and two Champions League Finals, while the Spanish national team won the 2010 FIFA World Cup and 2012 European Championship.
On June 18, del Bosque, his long-time assistant Toni Grande, as well as conditioning coach of the Armenian national football team Javier Miñano will deliver a lecture for Armenian coaches.