Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Քուվեյթի Պետության Էմիրին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Քուվեյթի Պետության Ազգային տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Քուվեյթի Պետության Էմիր Սաբահ Ալ Ահմադ Ալ Ջաբեր Ալ Սաբահին։
Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության ներկայացրած ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Քուվեյթի բարեկամ ժողովրդին՝ Քուվեյթի Պետության Ազգային տոնի առթիվ։
Վստահ եմ, որ մեր երկրները մեծ ներուժ ունեն քաղաքական, մշակութային, գիտական, առևտրատնտեսական և այլ ոլորտներում փոխշահավետ համագործակցության զարգացման համար։
Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը պատրաստակամ է առկա փոխ¬գործակցային հարաբերություններն առավել խորացնելու, ընդլայնելու և բարձրացնելու որակական նոր մակարդակի` ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարօրության։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Քուվեյթի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և երջանկություն»։
Նիկոլ Փաշինյանը Քուվեյթի Պետության Ազգային տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել նաև Քուվեյթի Պետության վարչապետ Շեյխ Ջաբեր Ալ Մուբարաք Ալ Համադ Ալ Սաբահին:

Политика 15:01 26/02/2019 Армения
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание эмиру Кувейта Сабаху аль-Ахмеду аль-Джаберу по случаю Национального праздника государства. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
«Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Кувейта – по случаю Национального праздника Государства Кувейт.
Уверен, что у наших стран есть большой потенциал для развития взаимовыгодного сотрудничества в политической, культурной, научной, торгово-экономической и других сферах.
Правительство Республики Армения привержено дальнейшему углублению, расширению и укреплению существующих взаимоотношений, поднятию на качественно новый уровень – в интересах благоденствия наших народов.
Желаю вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Кувейта – прочного мира и счастья», – говорится в послании.