Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Քուվեյթի Պետության Էմիրին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Քուվեյթի Պետության Ազգային տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Քուվեյթի Պետության Էմիր Սաբահ Ալ Ահմադ Ալ Ջաբեր Ալ Սաբահին։
Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության ներկայացրած ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Քուվեյթի բարեկամ ժողովրդին՝ Քուվեյթի Պետության Ազգային տոնի առթիվ։
Վստահ եմ, որ մեր երկրները մեծ ներուժ ունեն քաղաքական, մշակութային, գիտական, առևտրատնտեսական և այլ ոլորտներում փոխշահավետ համագործակցության զարգացման համար։
Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը պատրաստակամ է առկա փոխ¬գործակցային հարաբերություններն առավել խորացնելու, ընդլայնելու և բարձրացնելու որակական նոր մակարդակի` ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարօրության։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Քուվեյթի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և երջանկություն»։
Նիկոլ Փաշինյանը Քուվեյթի Պետության Ազգային տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել նաև Քուվեյթի Պետության վարչապետ Շեյխ Ջաբեր Ալ Մուբարաք Ալ Համադ Ալ Սաբահին:

Politics 14:26 26/02/2019 Armenia
Prime Minister Nikol Pashinyan of Armenia has sent a Kuwait’s National Day-dated message of congratulations to Emir of Kuwait Sheikh Sabah IV Ahmad Al-Jaber Al-Sabah.
The message, released by the PM’s office, reads:
“I warmly congratulate you and the friendly people of Kuwait on your country’s National Day.
I am convinced that our countries boast great potential on the way to developing mutually beneficial cooperation in the political, cultural, scientific, commercial and economic spheres.
The Government of the Republic of Armenia is ready to build on the existing bilateral ties of partnership, as well as to raise them to a qualitatively new level for the benefit of our peoples.
I wish you robust health and every success, as well as lasting peace and wellbeing - to the friendly people of Kuwait.”
Pashinyan has also sent a congratulatory message to Kuwait’s Prime Minister Sheikh Jaber Al-Mubarak Al-Hamad Al-Sabah on the National Day of Kuwait.