Հասարակություն 16:18 28/02/2019 Հայաստան
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 28-ին՝ ժամը 15:00-ի դրությամբ, Աշոցքի, Ախուրյանի, Արթիկի, Մարալիկի, Թալինի, Բաղրամյանի, Արմավիրի, Եղվարդի, Ապարանի, Արագածի, Սպիտակի, Թումանյանի, Վանաձորի, Նոյեմբերյանի, Իջևանի, Դիլիջանի, Սևանի, Հրազդանի, Աբովյանի, Արարատի, Սիսիանի, Գորիսի, Վայքի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին ձյուն է տեղում:
Ապարան-Արագած ավտոճանապարհը դժվարանցանելի է կցորդիչով մեքենաների համար:
Դիլիջանի ոլորանները դժվարանցանելի են մարդատար մեքենաների համար, իսկ ծանրաքաշ և կցորդիչով տրանսպորտային միջոցների համար փակ: Գավառի, Աշոցքի, Սևանի տարածաշրջաններում, Քեթիի լեռնանցքում և Արթիկ-Ալագյազ ճանապարհահատվածում գետնաբուք է:

Society 17:02 28/02/2019 Armenia
Armenia’s ministry of transport, communication and IT reports that as of 15:00 on February 28 snow is reported on the roads of Ashotsk, Akhuryan, Artik, Maralik, Talin, Baghramyan, Armavir, Yeghvard, Aparan, Aragats, Spitak Tumanyan Vanadzor, Noyemberyan, Ijevan, Dilijan regions.
Aparan-Aragats road is difficult to pass for trucks with trailers, while Dilijan passes turns barely passable for light vehicles.
Vardenyats pass is closed due to severe snowstorm and lack of visibility. According to the source, the road crews are carrying out cleaning operations with chemical salt and sand along the roads. All interstate and republican roads in the territory of Armenia are passable, the ministry added.