Իրավունք 10:15 28/02/2019 Հայաստան
«Անչափահաս Անժելա Վարդանյանը տանից հեռացել էր և որպես անհայտ կորած որոնվում էր ոստիկանության կողմից, քիչ առաջ ոստիկանության ծառայողների կողմից ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում հայտնաբերվել է Գյումրի քաղաքում»,-ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության անչափահասների իրավունքների պաշտպանության և ընտանեկան բռնության դեմ պայքարի վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Նելլի Դուրյանը։
Հիշեցնենք, որ Ոստիկանության Մուշի բաժնի կողմից որպես անհետ կորած որոնվում է Գյումրի քաղաքի բնակիչ, 2005 թվականին ծնված Ա. Վարդևանյանը, որը փետրվարի 26-ին, ժամը 10-ն անց 30-ի սահմաններում դուրս է եկել տնից՝ դպրոց գնալու նպատակով:

Право 11:03 28/02/2019 Армения
Пропавшую несовершеннолетнюю жительницу города Гюмри Ширакской области Армении –  14-летнюю Анжелу Вардеванян – нашли в ее родном городе. Об этом на своей странице в социальной сети Facebook сообщила начальник Управления по защите прав несовершеннолетних и борьбе с семейным насилием Главного управления уголовного розыска Полиции РА Нелли Дурян.
«Уважаемые граждане, несовершеннолетняя (14-летняя) Анжела Вардеванян разыскивалась как без вести пропавшая. Немногим ранее, в результате проведенным сотрудниками Полиции мероприятиям, она была обнаружена в городе Гюмри», – отметила Нелли Дурян.
Как сообщили ранее из Полиции, Анжела Вардеванян 26 февраля, около 10:30, вышла из дома, чтобы пойти в школу, и пропала.