Փաշինյանը շնորհավորել է Մեսչյանին
Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, ուղերձում ասված է.
«Հարգելի պարոն Մեսչյան,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 70-ամյա հոբելյանի առթիվ:
Ձեր ճարտարապետական և երաժշտական հեղինակային ստեղծագործություններն իրենց ինքնատիպությամբ, ուրույն ձեռագրով, համամարդկային արժեքներին հավատարմությամբ և խորությամբ իրենց մեծ հետքն են թողել հայ ժողովրդի մշակութային ժառանգության վրա։
Որպես մտավորական ևս Ձեր խոսքը մշտապես կարևոր նշանակություն է ունեցել և շարունակում է ունենալ հասարակության համար ու բարձր գնահատվել ժողովրդի կողմից։
Շատ ուրախ եմ, որ Դուք շարունակում եք ստեղծագործական ակտիվ գործունեությունը՝ Ձեր նպաստը բերելով մայրաքաղաք Երևանի զարգացման կարևոր գործին։
Եվս մեկ անգամ շնորհավորելով ծննդյան հոբելյանի առթիվ՝ մաղթում եմ Ձեզ, պարոն Մեսչյան, քաջառողջություն, երջանկություն, բեղմնավոր գործունեություն և ստեղծագործական նորանոր հաջողություններ»։

Society 10:42 04/03/2019 Armenia
Prime Minister Nikol Pashinyan of Armenia offered congratulations to Arthur Meschian, a popular Armenian rock musician, singer, composer, artist and architect serving as Yerevan's Chief Architect, on his 70th birth anniversary, the PM's office said.
“Dear Mr. Meschian,
I cordially congratulate you on your 70th birth anniversary. Highly original, marked by a unique handwriting and a strong commitment to human values, your architectural and musical creations have left a deep imprint in the cultural heritage of the Armenian people. Your opinion as a representative of the intelligentsia has always been highly valued and continues to be important for the Armenian society.
I am very glad that you carry on your creative activities, contributing thereby to the development of our capital city Yerevan.
Reiterating my congratulations, I wish you, Mr. Meschian, robust health, happiness, fruitful activities and new creative achievements,” the message says.