Հասարակություն 12:32 16/03/2019 Հայաստան
Մարտի 9-ից 16-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 250 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 3000 կրակոց, բացի վերոնշյալ խախտումներից մարտի 13-ին ժամը 10.35-ից 11.15-ի սահմաններում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արևելյան (Ակնա)  ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև 60 մմ-ոց ականանետեր` արձակելով 9 արկ:
Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Politics 14:03 16/03/2019 NKR
The Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 250 times in the past week, the country’s defense ministry reported on Saturday.
In the period from March 9-16, the adversary fired around 3,000 shots towards the Armenian defense positions from firearms of different calibers, the ministry added. Apart from the mentioned ceasefire violations, in the morning hours of March 13, the  Azerbaijani  forces applied 60mm mortars (9 shells) toward Akna direction in the eastern section of the Line of Contact.
The Defense Army frontline units fully control the situation at the frontline and continue confidently implementing their combat duties.