Հասարակություն 11:43 16/03/2019 Հայաստան
Այսօր առավոտից Օպերայի հարակից տարածքի սրճարանների ապամոնտաժման աշխատանքները շարունակվում են։ Տարածքում բողոքի ակցիաներ չկան։
Օպերայի տարածքում էր նաև Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավար Վիկտոր Մնացականյանը։ Լրագրողների հետ զրույցում նա անդրադարձավ ապամոնտաժված գույքին։
«Մեզ հետ կապվել են տարբեր բարեգործական կազմակերպություններ։ Մասնավորապես Արցախում տարբեր տուրիստական արահետներ և կամուրջներ են պատրաստվում, այնտեղից կգան կնայեն, տեսնեն որքանով է համապատասխանում, և կտանեն։ Որոշներն էլ տեղավորելու ենք «Երևան տրանս» ՓԲԸ-ին պատկանող տարածքում, որոշները՝ «Կենտրոն կանաչապատման պոմպակայանում»։ Սպասքից որոշ մաս էլ մանկապարտեզի ու մանկատան համար կտանեն։ Ամեն ինչ գույքագրվելու է»,- ասաց նա։

Общество 13:57 16/03/2019 Армения
Сегодня с утра возобновились работы по демонтажу кафе на территории вокруг Национального академического театра оперы и балета в Ереване. На территории акций протеста не организовано.
За ходом работ следит глава административного района Еревана Кентрон Виктор Мнацаканян. А беседе с журналистами он коснулся демонтированного имущества.
«С нами связались различные благотворительные организации. В частности, в Арцахе (НКР) строятся различные туристические аллеи и мосты, оттуда приедут, посмотрят, в какой мере они подходят, увезут. Еще часть мы разместим на территории, принадлежащей ЗАО "Ереван- Транс". Что касается посуды, то часть отдадут детсадам и детским домам. Будет проведена инвентаризация», – сказал Виктор Мнацаканян.