Հասարակություն 16:30 18/03/2019 Հայաստան
Երևանում այս տարվա ապրիլին առաջին անգամ կբացվի ռեստորան երկնքում, որը կլինի Դուբայի Dine Sky ռեստորանի օրինակով։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Invest in Armenia» նախագծի հիմնադիր Հովսեփ Պատվականյանը։
Նախագծի մասին սոցցանցերի օգտատերերը ոչ միանշանակ են արտահայտվել։ Մի մասը, անվտանգության նկառատումներից ելնելով, դեմ  է դրան։ Մյուսներն էլ ողջունել են, հարց ու փորձ արել տեղի, գնի և այլնի մասին։
Ըստ հրապարակած նկարների, ռեստորանը գտնվելու է Երևանի կենտրոնում, մոտ 50  մետր բարձրության վրա, որտեղ հյուրերը կարող են պտտել աթոռները 180 աստիճանով, ինչպես նաև փոփոխել նստատեղերի դիրքն ու պառկել։
Պատվականյանը նաև նշել է, որ Երևանում այս ռեստորանը 3 անգամ ավելի մատչելի կլինի, քան աշխարհի մյուս երկրներում ու կարժենա մոտ 45 դոլար, որի մեջ ներառված է նաև սնունդը։
Ռեստորանի ճաշացանկը պետք է պատվիրել նախապես, որը ներառում է նախուտեստը, հիմնական ուտեստն ու աղանդերը։ Ոչ ալկոհոլային խմիչքներն անվճար են։
Ռեստորանի գարուն-ամառ-աշուն տարբերակը նախատեսված է 22 հոգու համար։ Ծրագրվում է ունենալ նաև ձմեռային ռեստորան՝ 16 հոգու համար։

«Парящий» в воздухе ресторан – в центре Еревана
В Ереване в апреле с.г. откроется парящий в воздухе ресторан – по аналогу дубайского Dine Sky, написал на своей странице в социальной сети Facebook учредитель проекта Invest in Armenia Овсеп Патваканян.
О проекте пользователи соцсетей высказываются неоднозначно. Часть юзеров, исходя из соображений безопасности, выступают против. Остальные же приветствуют идею, интересуются местом, ценами и пр..
Согласно опубликованным фото, ресторан будет в центре Еревана, на высоте порядка 50 метров, гости могут вращать стулья на 180 градусов, изменить положение сидений и лежать на них.
По словам Овсепа Патваканяна, в ереванский ресторан будет доступнее своих аналогов в мире, посетителям обойдется в 45 долларов, включая питание.
Весной, летом и осенью ресторан будет рассчитан на 22 человек. Планируется и зимний вариант – на 16 персон.