Հասարակություն 16:30 18/03/2019 Հայաստան
Երևանում այս տարվա ապրիլին առաջին անգամ կբացվի ռեստորան երկնքում, որը կլինի Դուբայի Dine Sky ռեստորանի օրինակով։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Invest in Armenia» նախագծի հիմնադիր Հովսեփ Պատվականյանը։
Նախագծի մասին սոցցանցերի օգտատերերը ոչ միանշանակ են արտահայտվել։ Մի մասը, անվտանգության նկառատումներից ելնելով, դեմ  է դրան։ Մյուսներն էլ ողջունել են, հարց ու փորձ արել տեղի, գնի և այլնի մասին։
Ըստ հրապարակած նկարների, ռեստորանը գտնվելու է Երևանի կենտրոնում, մոտ 50  մետր բարձրության վրա, որտեղ հյուրերը կարող են պտտել աթոռները 180 աստիճանով, ինչպես նաև փոփոխել նստատեղերի դիրքն ու պառկել։
Պատվականյանը նաև նշել է, որ Երևանում այս ռեստորանը 3 անգամ ավելի մատչելի կլինի, քան աշխարհի մյուս երկրներում ու կարժենա մոտ 45 դոլար, որի մեջ ներառված է նաև սնունդը։
Ռեստորանի ճաշացանկը պետք է պատվիրել նախապես, որը ներառում է նախուտեստը, հիմնական ուտեստն ու աղանդերը։ Ոչ ալկոհոլային խմիչքներն անվճար են։
Ռեստորանի գարուն-ամառ-աշուն տարբերակը նախատեսված է 22 հոգու համար։ Ծրագրվում է ունենալ նաև ձմեռային ռեստորան՝ 16 հոգու համար։

Yerevan to have a restaurant offering the guests to dine in the sky
A new restaurant offering a fly dining experience will open in Armenia’s capital Yerevan in April. As the founder of “Invest in Armenia” project Hovsep Patvakayan wrote on his Facebook page the new restaurant will be similar to Dubai Dine Sky.
According to him, a deck with a dining table in the middle and 22 chairs around will go up 50 meters in the air, lifted by a crane with the visitors offered to dine with a unique aerial view of downtown in Yerevan. The guests will be able to rotate chairs at 180 degrees, recline the seats back and lie down.
As the founder wrote, the restaurant will be three times affordable to compare with similar restaurants abroad and will cost around 45 USD, the food inclusive. The visitors will be offered to order the menu in advance that will comprise starters, the main dish and dessert.
The restaurant will be available all season long, including in winter with a deck designated for 16 people.