ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:53 21/03/2019 Հայաստան
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ապրիլի 8-ին լսողության խանգարումներ ունեցող երեխաների հատուկ կրթահամալիրում տնօրենի ընտրություն է սպասվում։ Փետրվարի 7-ին լրացել է նախկին տնօրեն Հասմիկ Բադալյանի պաշտոնավարման 5-ամյա ժամկետը, և ԿԳ նախարար Արայիկ Հարությունյանն իր թեկնածուին՝ մանկավարժականի դասախոս Լուսինե Բաբայանին նշանակել է ժամանակավոր պաշտոնակատար ու անմիջապես էլ դպրոցում աուդիտ է սկսել, որ կանխի նախկին տնօրենի առաջադրման հավակնությունները։
Երեկ Բադալյանը մեզ ասաց, որ դեռ «չի որոշել»՝ կառաջադրվի՞, թե՞ ոչ։ Հնարավո՞ր է դպրոցում չարաշահումներ հայտնաբերվեն։ Բացառեց։ Աուդիտը կավարտվի մարտի վերջին, դրա արդյունքների՞ց է կախված իր առաջադրվելը, և հնարավո՞ր է դա որպես «մահակ» օգտագործեն իր դեմ, Բադալյանը կտրուկ պատասխանեց․ «Ոչ, դա ոչ մի կապ չունի»»:

Пресса дня 11:49 21/03/2019 Армения
«Газета «Грапарак» пишет, что 8 апреля в специальном образовательном комплексе для детей с нарушением слуха намечены выборы директора. 5-летний срок должностных полномочий бывшего директора Асмик Бадалян истек 7 февраля и министр образования и науки Араик Арутюнян назначил своего кандидата – преподавателя педагогического университета Лусине Бабаян – врио директора.
«Сразу после этого начал в школе аудит, чтобы пресечь намерение бывшего директора выдвигаться. Вчера Асмик Бадалян сказала нам, что пока «не решила», будет выдвигаться или нет. На вопрос, возможно в школе будут выявлены злоупотребления, она ответила: «Исключается». Аудит закончится в конце марта, ваше выдвижение зависит от их результата и может ли это использоваться против вас в качестве «дубинки»? «Нет, это не имеет никакой связи», ответила Асмик Бадалян.