Հասարակություն 18:11 21/03/2019 Հայաստան
Վարչապետի տիկին, «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Աննա Հակոբյանը մարտի 20-ին այցելել է Արթուր Սարգսյանի (Հաց բերողը) մորը՝ Դոնարա Սարգսյանին և  հանձնել «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի «Տիգրան Հայրապետյան»-ի անվան մրցանակը:
Վարչապետի տիկնոջ գրասենյակից հայտնում են՝ շնորհակալություն հայտնելով մրցանակի և ցուցաբերած ուշադրության համար, տիկին Դոնարան Աննա Հակոբյանին ներկայացրել է մանրամասներ 2016 թվականի հուլիսի 26-ի օրվանից, երբ Արթուր Սարգսյանը մեքենայով մտել էր ՊՊԾ գունդ և շենքում գտնվող մարդկանց սնունդ տարել. հենց այդ արարքի համար էլ հասարակությունը նրան անվանել է «Հաց բերող»:  Հիշելով մանրամասնություններ, տիկին Դոնարան շեշտել է, որ իր համար կարևոր է, որպեսզի Հաց բերողի մեքենան վերադարձվի իրենց ընտանիքին:
Զրույցի ընթացքում տիկին Հակոբյանը հետաքրքրվել է նաև տիկին Դոնարայի առողջական խնդիրներով, խոստացել օգնել նրան այդ հարցում:
Հաց բերող Արթուր Սարգսյանին «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի «Տիգրան Հայրապետյան»-ի անվան մրցանակը հանձնվել էր ս.թ. մարտի 18-ին. մրցանակը հետմահու հանձնվել է Արթուր Սարգսյանին մարդասիրության և անձնազոհության համար:
Իր ելույթում Աննա Հակոբյանը շեշտել էր, որ մրցանակը ևս մեկ առիթ է, գնահատելու և խոնարհվելու Արթուր Սարգսյանի ցուցաբերած բարձր մարդասիրության առաջ: «Ցանկանում եմ հատուկ շեշտել, որ մրցանակը չունի քաղաքական բաղադրիչ և ընդհակառակը, մրցանակն այն մասին է, որ աշխարհում կան իրավիճակներ, որոնք վեր են քաղաքականությունից»,- ասել էր Աննա Հակոբյանը:

Общество 20:19 21/03/2019 Армения
«Есть ситуации, которые выше политики»: Анна Акопян вручила премию матери «Доставщика еды» –Артура Саркисяна
Супруга премьер-министра Армении, главный редактор газеты «Айкакан Жаманак» Анна Акопян 20 марта посетила мать Артура Саркисяна («Доставщика еды») – Донару Саркисян – и вручила премию газеты «Айкакан жаманак» имени Тиграна Айрапетяна.
Как сообщает пресс-служба Офиса супруги премьер-министра, поблагодарив за премию и проявленное внимание, Донара Саркисян представила Анне Акопян подробности 26 июля 2016 года, когда Артур Саркисян на машине прорвался в полк ППС и доставил еду находящимся в здании людям. Именно из-за этого поступка общество назвало его «Доставщиком еды».
Вспоминая подробности, Донара Саркисян подчеркнула, что для нее важно, чтобы машина «Доставщиком еды» была возвращена их семье.
В ходе беседы А. Акопян поинтересовалась также проблемами здоровья Донары Саркисян, и пообещала помочь ей в этом вопросе.
Премия газеты «Айкакан жаманак» имени Тиграна Айрапетяна 18 марта была посмертно вручена Артуру Саркисяну за гуманизм и самоотверженность.
Анна Акопян подчеркнула, что премия – еще один повод оценить и преклониться перед высоким гуманизмом, проявленным Артуром Саркисяном. «Хочу особо подчеркнуть, что эта премия не имеет политической составляющей и, наоборот, она свидетельствует, что в мире есть ситуации, которые выше политики», – отметила супруга премьера РА.