ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը գարնանային տոների կապակցությամբ բարեգործական տոնավաճառ է կազմակերպել
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը գարնանային տոների կապակցությամբ բարեգործական տոնավաճառ է կազմակերպել Բանկի գլխամասային գրասենյակում` ի աջակցություն միայնակ մայրերի: Բանկի աշխատակցուհիները մեծ ոգևորությամբ մեկ ամիս շարունակ պատրաստվում էին տոնավաճառին:
Բանկից մանրամասնում են, որ տոնավաճառը կազմակերպվել է «Հայ մայրեր» բարեգործական կազմակերպության գործունեությանն աջակցելու նպատակով: Տոնավաճառին մասնակցեցին Բանկի աշխատակիցները, որոնք վաճառքի էին հանել իրենց ձեռքերով պատրաստված քաղցրավենիքներ, ուտեստներ, զարդեր ու զանազան իրեր:
Բարեգործության նպատակն էր օգնությունը մանկական ուղեղային կաթվածով (ՄՈւԿ) երեխաների միայնակ մայրերին: Բանկի աշխատակիցների ջանքերով հավաքված գումարը նախատեսված է ուղել մայրերի ուսուցման այնպիսի մասնագիտությունների, ինչպիսիք են հրուշակագործությունը, վարսահարդարումը, կար ու ձևը և այլն, այնպես, որ նրանք կարողանան հոգ տանել իրենց երեխաների մասին և ապահովել նրանց բուժումը առանց տնից դուրս գալու:
Հավաքագրումների և վաճառքի արդյունքում հավաքվել է 683 000 ՀՀ դրամ, որը Բանկի կողմից կրկնապատկվեց: Վերջնական 1 366 000 ՀՀ դրամ գումարը կծառայի հաշմանդամ երեխաների 6 մայրերի ուսուցմանն ու կապահովի հետագայում գումար վաստակել:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ամեն կերպ օգնում և աջակցում է օգնության կարիք ունեցող երեխաներին և նրանց ծնողներին` ամեն տարի գումար հատկացնելով առողջապահության ոլորտում բարեգործության և հովանավորության համար:
- ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը՝ «Մատչելի բնակարան երիտասարդ մասնագետներին» սոցիալական ծրագրի հիմնական գործընկեր

Общество 17:35 28/03/2019 Армения
Банк ВТБ (Армения) в честь весенних праздников устроил благотворительную ярмарку в здании Головного Офиса Банка в помощь матерям-одиночкам. Сотрудницы Банка с большим воодушевлением на протяжении месяца готовились к ярмарке.
Согласно релизу, ярмарка была организована в поддержку деятельности благотворительной организации «Армянские Матери» («Հայ Մայրեր»). В ней приняли участие сотрудницы Банка, которые выставили на продажу сладости, блюда, украшения и разнообразные изделия, изготовленные своими руками.
Целью благотворительности стала помощь матерям-одиночкам, детей с диагнозом «Детский Церебральный Паралич» (ДЦП). Сумма, собранная усилиями сотрудников Банка, будет предназначена на обучение мам таких профессий, как кондитерское дело, парикмахерское искусство, шитьё и др., чтобы они могли заботиться о своих детях и обеспечить им лечение, не выходя из дома.
В результате сборов и продаж было собрано 683 000 драмов РА и удвоено со стороны Банка: итоговая сумма в размере 1.366.000 драмов РА послужит обучению и обеспечению всем необходимым для дальнейшего заработка 6-ти матерям детей с инвалидностью.
Банк ВТБ (Армения) всячески помогает и поддерживает детей и их родителей, нуждающихся в помощи, и ежегодно выделяет суммы на благотворительность и спонсорство в сфере здравоохранения.