Քաղաքական 18:35 30/03/2019 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովում ներկայացված «Իմ քայլը» կուսակցության անդամներին, որոնց թվում են ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը եւ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ՝ Քննարկվել են Արցախի և Հայաստանի խորհրդարանական կապերի զարգացմանը, հայկական երկու պետությունների ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է Հայաստանի խորհրդարանական եւ արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի հետ հանդիպումներն ու քննարկումները՝ գոհունակությամբ նշելով, որ դրանք կրում են պարբերական բնույթ:
Հանդիպմանը ներկա են եղել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Վահրամ Բալայանը,  ԱՀ Նախագահի խորհրդական-Ազգային ժողովում Նախագահի մշտական ներկայացուցիչ Զոյա Լազարյանը:

Artsakh Republic President Bako Sahakyan received today members of the “My Step” Party represented in the National Assembly of the Republic of Armenia including vice president of the Armenian National Assembly Lena Nazaryan and head of “My Step” faction Lilit Makounts, information department at the Presidents’ Office reported.
A range of issues on the development of parliamentary relations between Artsakh and Armenia, the domestic and foreign policy of the two Armenian republics were discussed at the meeting.
President Sahakyan highlighted the meetings and discussions with Armenia’s parliamentary and non-parliamentary political actors, voicing his satisfaction over their regular nature.
Artsakh Republic National Assembly deputy chairman Vahram Balayan, adviser to the Artsakh Republic President, permanent representative of the President in the National Assembly Zoya Lazaryan were present at the meeting.