Քաղաքական 18:35 30/03/2019 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովում ներկայացված «Իմ քայլը» կուսակցության անդամներին, որոնց թվում են ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը եւ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ՝ Քննարկվել են Արցախի և Հայաստանի խորհրդարանական կապերի զարգացմանը, հայկական երկու պետությունների ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է Հայաստանի խորհրդարանական եւ արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի հետ հանդիպումներն ու քննարկումները՝ գոհունակությամբ նշելով, որ դրանք կրում են պարբերական բնույթ:
Հանդիպմանը ներկա են եղել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Վահրամ Բալայանը,  ԱՀ Նախագահի խորհրդական-Ազգային ժողովում Նախագահի մշտական ներկայացուցիչ Զոյա Լազարյանը:

Политика 18:52 30/03/2019 НКР
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Бако Саакян сегодня, 30 марта, принял членов представленной в Национальном собрании Республики Армения фракции «Мой шаг», в том числе заместителя председателя НС Лену Назарян и руководителя фракции «Мой шаг» Лилит Макунц. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Согласно информации, был обсужден ряд вопросов, касающихся развития парламентских связей между Арцахом и Арменией, внутренней и внешней политики двух армянских республик.
Президент Б. Саакян подчеркнул важность встреч и дискуссий с парламентскими и внепарламентскими политическими силами Армении, с удовлетворением отметив, что они носят регулярный характер.
На встрече присутствовали заместитель председателя НС Республики Арцах Ваграм Балаян, советник Президента – постоянный представитель Президента в НС Зоя Лазарян.