Վերաքննիչում Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խմբի բողոքը կքննի դատավոր Ռուզաննա Բարսեղյանը
Վերաքննիչ դատարանում ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կալանքի վերաբերյալ պաշտպանական խմբի ներկայացրած բողոքը կքննի դատավոր Ռուզաննա Բարսեղյանը։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց պաշտպանական խմբի մամուլի խոսնակ Էլեն Առաքելյանը։
Նա նշեց, որ նիստի օրվա ու ժամի մասին կտեղեկացնի լրացուցիչ։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը ևս երկու ամիս ժամանակով երկարացնելու վերաբերյալ առաջին ատյանի դատարանի որոշումը պաշտպանական խումբը բողոքարկել է Վերաքննիչ դատարան:
Կալանավորման ժամանակը ևս երկու ամսով երկարացնելու վերաբերյալ միջնորդությամբ հանդես էր եկել Հատուկ քննչական ծառայությունը, և մարտի 15-ին դատարանը բավարարել էր միջնորդությունը՝ միաժամանակ մերժելով գրավը թույլատրելի ճանաչելու վերաբերյալ պաշտպանական խմբի միջնորդությունը:
Նշենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանին առաջադրված կաշառքի դրվագով դատարանը գտել է՝ հիմնավոր կասկածը բացակայում է:

Право 18:42 01/04/2019 Армения
В Апелляционном суде представленную адвокатской группой второго президента Армении Роберта Кочаряна жалобу рассмотрит судья Рузанна Барсегян. Об этом сообщила Panorama.am пресс-секретарь адвокатской группы экс-президента РА Элен Аракелян.
Она отметила, что о дне и времени судебного заседания информация будет предоставлена позднее.
Отметим, решение суда первой инстанции о продлении ареста Роберта Кочаряна на 2 месяца обжаловано в Апелляционном суде РА.
С ходатайством о продлении срока ареста Кочаряна на два месяца выступила Специальная следственная служба, и 15 марта суд удовлетворил его, при этом отклонив ходатайство стороны защиты о применении залога в качестве меры пресечения.