Իրավունք 15:48 02/04/2019 Հայաստան
Ռոբերտ Քոչարյանի կալանավորման ժամանակը ևս երկու ամսով երկարացնելու վերաբերյալ վերաքննիչ բողոքի նիստի օրը հայտնի է
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը ևս երկու ամիս ժամանակով երկարացնելու վերաբերյալ առաջին ատյանի դատարանի որոշման դեմ պաշտպանական խմբի կողմից ներկայացված վերաքննիչ բողոքը կքննվի ապրիլի 4-ին՝ ժամը 12:00-ին:
Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խմբից հայտնում են, որ բողոքը կքննի Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Ռուզաննա Բարսեղյանը:
Հիշեցնենք, որ մարտի 15-ին առաջին ատյանի դատարանը բավարարել էր Հատուկ քննչական ծառայության միջնորդությունը՝ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորման ժամանակը ևս երկու ամսով երկարացնելու վերաբերյալ: Միաժամանակ դատարանը մերժել էր պաշտպանական խմբի կողմից գրավը թույլատրելի ճանաչելու վերաբերյալ միջնորդությունը:
Դատարանը հիշյալ որոշմամբ արձանագրել էր նաև, որ Ռոբերտ Քոչարյանին առաջադրված կաշառքի դրվագով հիմնավոր կասկածը բացակայում է:

Право 16:20 02/04/2019 Армения
Апелляционная жалоба группы адвокатов второго президента Армении Роберта Кочаряна против решения суда общей юрисдикции первой инстанции о продлении срока ареста Кочаряна ещё на два месяца будет рассмотрена 4 апреля в 12:00 по местному времени.
Как сообщают адвокаты Роберта Кочаряна, в Апелляционном суде представленную адвокатской группой второго президента Армении Роберта Кочаряна жалобу рассмотрит судья Рузанна Барсегян.
Напомним, с  ходатайством о продлении срока ареста Кочаряна на два месяца выступила Специальная следственная служба, и 15 марта суд удовлетворил его, при этом отклонив ходатайство стороны защиты о применении залога в качестве меры пресечения.