Քաղաքական 17:45 02/04/2019 Հայաստան
Կառավարության պաշտոնական էջում  վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ու  Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հեռախոսազրույցի վերաբերյալ հաղորդագրությունը խմբագրված է։
Նշենք, որ երեկ տարածած հաղորդագրության մեջ ասված էր
«ՀՀ վարչապետը տեղեկատվություն է ներկայացրել օրեր առաջ Վիեննայում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ կայացած հանդիպման մասին։ Նիկոլ Փաշինյանը և Վլադիմիր Պուտինը քննարկել են հայ-ռուսական համագործակցության օրակարգին վերաբերող տարբեր հարցեր»։
Սա ֆեյսբուքյան որոշ օգտատերեր կողմից քննադատության արժանացավ, Փաշինյանին մեղադրեցին Պուտինին հաշվետու լինելու, «ատչյոտ» տալու համար։
Այսօր արդեն տեղեկատվություն տրամադրելու վերաբերյալ ձևակերպումը չկա։
«Նիկոլ Փաշինյանը և Վլադիմիր Պուտինը քննարկել են օրեր առաջ Վիեննայում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ կայացած հանդիպման արդյունքները: Զրուցակիցները անդրադարձել են նաև հայ-ռուսական համագործակցության օրակարգին վերաբերող տարբեր հարցերի»,-ասված է խմբագրված տեքստում։
Ուշագրավ է, որ հաղորդագրության առաջին տարբերակը համընկնում է ՌԴ նախագահի պաշտոնական էջում հրապարակված տեղեկատվությանը։ Այնտեղ էլ նշվում է, որ Փաշինյանը տեղյակ է պահել Ալիևի հետ հանդիպման արդյունքների մասին։
Ու քանի որ կառավարությունում խմբագրելու սովորություն ունեն, տեղադրում ենք հաղորդագրության այսօրվա տեսքի լուսանկարը, ինչպես նաև Կրեմլի պաշտոնական էջում հրապարակվածը։

Политика 18:24 02/04/2019 Армения
Пресс-служба премьер-министра Армении Никола Пашиняна отредактировала распространенное ею сообщение о его телефонном разговоре с президентом России Владимиром Путиным.
Отметим, что в распространенном накануне, 1 апреля, сообщении говорилось:
«Премьер-министр Армении Никол Пашинян представил информацию о своей встрече с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым, которая состоялась 29 марта в Вене. Н.Пашинян и В.Путин обсудили различные вопросы, касающиеся армяно-российской повестки сотрудничества».
Эта фраза вызвала недовольство и подверглась критике со стороны юзеров, Пашиняна обвинили в некой «подотчетности» Путину.
Отметим, что в актуальном на сегодняшний день сообщении нет формулировки касательно предоставления информации.
«Никол Пашинян и Владимир Путин обсудили итоги состоявшейся несколько дней назад в Вене встречи с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым. Собеседники коснулись также различных вопросов повестки армяно-российского сотрудничества», – говорится в отредактированном сообщении пресс-службы правительства РА.
Примечательно, что первая версия сообщения совпадала с отчетом о телефонном разговоре Путина и Пашиняна, размещенном на сайте Кремля.
И, поскольку в пресс-службе правительства Армении есть привычка редактирования официальных сообщений, ниже размещаем скриншоты сегодняшнего текста, а также публикацию на официальном сайте Кремля.