ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:50 05/04/2019 Հայաստան
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արմեն Սարգսյանը, տեղափոխվելով նախագահական նստավայր՝ Բաղրամյան 26, իրեն այնքան էլ հարմարավետ չի զգում այս շենքում։ Ուստի որոշել է նախագահականը թարմացնել, կոսմետիկ նորոգում անել՝ համապատասխանեցնելով իր ճաշակին ու պահանջներին։ Եվ դա, բնականաբար, անելու է բյուջեի հաշվին, այնպես, ինչպես բյուջեի հաշվին ձեռք բերեց նոր ու շքեղ Mercedes-Maybach-ը։
Մեր տեղեկություններով՝ Արմեն Սարգսյանը մտադիր է նախ հրաժարվել այն կաբինետից, որտեղ Նիկոլ Փաշինյանն էր նստում, նրանից առաջ էլ՝ Սերժ Սարգսյանը, Ռոբերտ Քոչարյանն ու Լևոն Տեր-Պետրոսյանը, և տեղափոխվել այլ աշխատասենյակ։ Բացի այդ, բրիտանական նուրբ ու արիստոկրատ ճաշակ ունեցող նախագահին դուր չի գալիս նախագահականի ոսկեզօծ, թանկ ու ձևավոր նախշերով նորոգումը, ուստի մտադիր է նորոգել այն՝ ավելի ավանգարդ ոճ հաղորդելով դահլիճին ու առհասարակ շենքին։
Մեր տեղեկությունները նորոգումների մասով նախագահականից չհերքեցին․ «Հանրապետության նախագահն օգտագործում է նախագահական նստավայրի վարչական շենքի Հայաստանի Հանրապետության նախագահի համար նախատեսված աշխատասենյակները: Տարվա ընթացքում ծրագրվում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի համար նախատեսված միջոցների շրջանակում և հնարավոր տնտեսումների հաշվին մասնակի վերանորոգում իրականացնել հանրապետության նախագահի նստավայրի վարչական շենքի ընդհանուր օգտագործման տարածքներում՝ հատկապես միջանցքներում և դահլիճներում, որտեղ անցկացվելու են մշակութային տարբեր միջոցառումներ, այդ թվում՝ համերգներ, ցուցահանդեսներ, շնորհանդեսներ»»:

Пресса дня 12:14 05/04/2019 Армения
Газета «Грапарак» пишет, что президент Армен Саркисян, переехав в резиденцию на ул. Баграмяна 26, чувствует себя в этом здании не очень комфортно. Посему решил обновить интерьер, провести косметический ремонт в соответствии со своим вкусом и требованиями. И естественно, это будет проводиться за счет средств госбюджета точно так, как за счет бюджета был приобретен новый и роскошный  «Mercedes-Maybach».
«По нашим сведениям, Армен Саркисян намерен отказаться, прежде всего, от кабинета, который занимал Никол Пашинян, а до него – Серж Саргсян, Роберт Кочарян и Левон Тер-Петросян, и перейти в другой кабинет. Кроме того, обладающему тонким и аристократичным британским вкусом президенту не нравится ремонт в резиденции с дорогими, позолоченными узорами и лепниной, посему он собирается отремонтировать все, придав залу и всему зданию более авангардный стиль.
Наши сведения о ремонте не опровергли в администрации президента. Нам ответили, что президент Армении использует предусмотренные для президента кабинеты в административном здании президентской резиденции. В течение года планируется в рамках предусмотренных для администрации президента средств и за счет сэкономленных средств провести ремонт в помещениях общего использования административного здания резиденции, особенно в коридорах и залах, где будут проводиться различные культурные мероприятия, в том числе концерты, выставки, презентации», - пишет газета.