ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:42 10/04/2019 Հայաստան
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ ԴԱՀԿ ծառայության նախկին պետ, ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության նախկին պատգամավոր Միհրան Պողոսյանը կրկին հրավիրվել է Հատուկ քննչական ծառայություն Պանամայում գրանցված օֆշորային ընկերությունների վերաբերյալ հարուցված քրեական գործով որպես վկա հարցաքննվելու համար:
Պողոսյանը վերջերս չէր ներկայացել հարցաքննության` պատճառաբանելով, որ արտերկրում է: Ավելին` նա առաջարկել էր իրեն հարցաքննել տեսակապի միջոցով, ինչը մերժվել էր, քանի որ այդպիսի ընթացակարգ օրենքով նախատեսված չէ: Վարույթն իրականացնող մարմինը Պողոսյանին կրկին հրավիրել է հարցաքննության՝ առաջարկելով հայտնել Հայաստան վերադառնալու ժամկետները:
Միհրան Պողոսյանին հարցաքննության հրավիրելու գործընթացից անցել է 20 օր, և երեկ «Ժողովուրդ» օրաթերթը ՀՔԾ-ից հետաքրքրվեց, թե արդյոք Միհրան Պողոսյանը հարցաքննվել է, թե նախաքննական մարմինը որոշում է կայացրել նրա նկատմամբ հետախուզում հատարարելու մասին: Ի պատասխան` ՀՔԾ-ից հայտնեցին. «Միհրան Պողոսյանը հայտնել է, որ մոտ օրերս կներկայանա նախաքննական մարմին»:

Пресса дня 12:05 10/04/2019 Армения
Газета «Жоховурд» пишет, что бывший начальник Службы принудительного исполнения судебных актов (СПИСА) Армении, бывший депутат парламента от фракции РПА Мигран Погосян снова вызван в качестве свидетеля на допрос в Специальную следственную службу по делу о панамских оффшорах.
«Недавно Погосян не явился на допрос, заявив, что находится за рубежом. Более того, он предложил допросить его по видеосвязи, что было отклонено, поскольку такая процедура не предусмотрена по закону. Следственная служба повторно пригласили Погосяна, предложив сообщить сроки возвращения в Армению», - отмечает газета.
С момента вызова на допрос Миграна Погосяна прошло 20 дней, и вчера издание обратилось в Специальную следственную службу, чтобы уточнить, был ли допрошен Мигран Погосян или следственный орган решил объявить его в розыск.
В Специальной следственной службе сообщили: «Мигран Погосян сказал, что в ближайшие дни явится в следственный орган».