Հասարակություն 19:51 11/04/2019 Հայաստան
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` ապրիլի 10-ից 11-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 75 դեպք, այդ թվում՝ 8-ը նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության 17, ծեծի 10, խարդախության 9, մարմնական վնասվածք հասցնելու 8, յուրացման կամ վատնման և թմրամիջոցի հայտնաբերման 3-ական, հարկերից խուսափելու, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, փաստաթուղթ կեղծելու ու սպանության սպառնալիքի 2-ական, անձի առևանգման, շորթման, գույքի դիտավորությամբ ոչնչացման, ապօրինի ծառահատման, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, բնակարանի անձեռնմխելիությունը խախտելու, սառը զենք կրելու, թմրանյութի իրացման և ֆիզիկական վնաս հասցնելու սպառնալիքի 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 1 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 1-ը։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 7 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 8 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 16 պատահար, ինչի հետևանքով 26 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Право 20:08 11/04/2019 Армения
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, с 10 по 11 апреля сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 75 случаев преступлений, из них 8 – ранее совершенные.
В частности, 17 случаев кражи личного имущества, 10 случаев побоев, 8 случаев причинения телесных повреждений, по 3 случая присвоения или растраты и обнаружения наркотиков, по 2 случая уклонения от уплаты налогов, злоупотребления должностными полномочиями, подделки документов и угрозы убийством, по 1 случаю похищения человека, вымогательства и уничтожения имущества по неосторожности, незаконной вырубки деревьев, служебного подлога или служебной халатности, нарушения неприкосновенности жилища, ношения холодного оружия и угрозы применением физического вреда.
За данный период обнаружен 1 человек, находящийся в розыске, eщe 1 с явкой с повинной обратился в Полицию, зарегистрировано 7 случаев добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
За минувшие сутки в РА зарегистрировано 16 ДТП: 26 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.