Փաշինյան. Կանդրադառնամ իմ տված բոլոր խոստումներին և դրանց կատարման ընթացքին
#sutNikol նախաձեռնության ակցիաներից հետո այսօր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը գրառում է կատարել ու նշել, որ առաջիկայում կանդրադառնա իր տված խոստումներին և դրանց կատարման ընթացքին:
Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
«Ի դեպ, անցյալ տարվա ապրիլի 16-ի մասին տեսանյութում երևում է, որ փշալարերի առաջ կանգնած հստակ խոստացել էի, որ ոստիկանների աշխատավարձը կբարձրանա:
Ընդգծեմ, որ խոստումը կատարված է և ոստիկանության աշխատողների աշխատավարձը բարձրացվել է միջինը 20 տոկոսով:
Բացի այս՝ պարգևատրումների նոր համակարգով հիմա ոստիկանության աշխատակիցներ կան, ովքեր իրենց աշխատավարձը կրկնակի, երբեմն եռակի գերազանցող աշխատավարձ են ստանում: Սա այն դեպքում, երբ կոնկրետ հանցագործություններ են բացահայտվում՝ իրենց անձնական ջանքերի շնորհիվ:
Հիշեցնեմ, որ մինչեւ 30 տոկոսով բարձրացել է պոլիկլինիկաների աշխատողների աշխատավարձերը, շուրջ 208 հազար մարդու աշխատավարձ բարձրացել է նախորդ տարվա հուլիսի 1-ից՝ կուտակային կենսաթոշակների համակարգում արված փոփոխությունների արդյունքում, այս տարի հուլիսի 1-ից բարձրանում է զինվորականների աշխատավարձը, այս տարի սեպտեմբերի 1-ից բարձրանում է ուսուցիչների աշխատավարձը, 82 հազար նպաստառու եւ թոշակառուի թոշակները եւ նպաստներն են բարձրացել:
Պետական բյուջեի եկամտային մասը առաջին եռամսյակում գերակատարվել է 4 տոկոսով, գրանցված աշխատատեղերի թիվը ավելացել է շուրջ 50 հազարով, որը աշխատաշուկայի մոտ 9 տոկոսն է:
Առաջիկայում (նաև հետագայում) կանդրադառնամ իմ տված բոլոր խոստումներին և դրանց կատարման ընթացքին»։
Հիշեցնենք, հրավիրած ասուլիսում #sutNikol նախաձեռնության անդամները մասնավորապես հայտարարեցին.
«Ուրեմն Նիկոլ Փաշինյանն իշխանությունը զավթել է ստով և կեղծիքով։ Իր քաղաքական հայտարարությունների 90 տոկոսը նա հիմա սկսել է հերքել, մերժել, սկսել է անել իր ասածների հակառակը իշխանության հենց առաջին ամիսներին»։

Политика 12:49 17/04/2019 Армения
После акций инициативы #sutNikol премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в соцсети Facebook написал, что в ближайшее время коснется данных им обещаний и хода их выполнения.
«Кстати, на видео о 16 апреля прошлого года  видно, что я, стоя у колючей проволоки, четко обещал полицейским, что их зарплата будет повышена.
Подчеркну, что обещание выполнено, и зарплата сотрудников Полиции выросла в среднем на 20%.
Кроме того, в соответствии с новой системой премирования, сейчас есть служащие Полиции, которые иногда получают зарплату вдвое, а то и втрое превышающую их оклад. Это в том случае, когда раскрываются конкретные преступления – благодаря их личным усилиям.
Напомню, что до 30% повышена заработная плата сотрудников поликлиник, а в результате преобразований в системе накопительных пенсий с 1 июля прошлого года выросла также зарплата порядка 208 тысяч граждан. Произойдет повышение зарплат военнослужащим с 1 июля текущего года, а с 1 сентября повысят зарплату и учителям. Выросли также пенсии и пособия 82 тыс. граждан.
Доходная часть госбюджета за первый квартал текущего года перевыполнена на 4%, число зарегистрированных рабочих мест увеличилось примерно на 50 тысяч, что составляет порядка 9% рынка труда.
В ближайшее время (и в дальнейшем тоже) коснусь всех своих обещаний и хода их выполнения», – написал Пашинян.
Напомним, что члены координационной группы инициативы #sutNikol на созванной 15 апреля пресс-конференции заявили в частности: «Никол Пашинян захватил власть путем лжи и обмана. 90% своих политических заявлений он начал сейчас отрицать, отвергать, начал делать совершенно противоположное тому, что говорил, с первых месяцев пребывания у власти».