Վիրավոր զինծառայողին վիրահատում են
ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը Panorama.am-ին հայտնեց, որ կրծքավանդակի հատվածում հրազենային վնասվածքով Միքայելյան վիրաբուժական հիվանդանոց է տեղափոխվել պայմանագրային զինծառայող։
«Այս պահին նա վիրահատվում է»,-ասաց ՊՆ խոսնակը։
Panorama.am-ին քննչական կոմիտեից հայտնեցին՝ քննություն է տարվում 1995 թվականին ծնված պայմանագրային զինծառայողի հրազենային վիրավորում ստանալու դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
«Այս պահին դեպքի վայրում քննիչները աշխատում են: Կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն»,-ասաց ՔԿ մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Նաիրիա Հարությունյանը։

Общество 11:14 18/04/2019 Армения
Пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщил, что с огнестрельным ранением в область грудной клетки в «Институт хирургии Микаелян» госпитализирован военнослужащий-контрактник.
«В настоящее время его оперируют», – сказал Арцрун Ованнисян.
Из Следственного комитета Panorama.am сообщили: ведется следствие для выяснения обстоятельств получения огнестрельного ранения военнослужащим контрактной службы (1995 г.р.).
«На данный момент на месте происшествия работают следователи. Будет предоставлена дополнительная информация», – сказала руководитель отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета РА Наира Арутюнян.