Հասարակություն 14:17 18/04/2019 Հայաստան
«Քաղաքացու օրվան» նվիրված միջոցառումների անցկացման համար պահուստային ֆոնդից կառավարության աշխատակազմին կտրամադրվի 124 մլն դրամ: Նշենք, որ որոշման նախագիծը  կառավարության նիստի չզեկուցվող հարցերի մեջ էր։
Ըստ նախագծի՝ «Քաղաքացու օրվան» նվիրված միջոցառումներ պատշաճ պետք է իրականացվեն ՀՀ բոլոր մարզերում և Երևան քաղաքում:
Հիշեցնենք, որ «Տոների և հիշատակի օրերի մասին» օրենքի համաձայն  ապրիլի վերջին շաբաթ օրը կնշվի  որպես ՀՀ քաղաքացու օր: Եթե  մայիսի 1-ը կհամընկնի շաբաթ օրվա հետ, ապա որպես  ՀՀ  քաղաքացու օր կնշվի ապրիլի վերջին կիրակի օրը։

Society 15:28 18/04/2019 Armenia
A total of 124 million drams will be allocated to the Armenian government staff from the reserve fund for organizing celebrations on the Citizen’s Day.
The funds will be used for properly holding events on the day in capital Yerevan and all provinces of Armenia.
Earlier on April 9, the Armenian parliament passed the government-drafted bill proposing to declare the last Saturday of April as Citizen’s Day in the country.
The new measure is conditioned with the mass civil disobedience and ‘velvet revolution’ in Armenia in April-May 2018.