Հասարակություն 17:35 19/04/2019 Հայաստան
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` ապրիլի 18-ից 19- ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 52 դեպք, այդ թվում՝ 4-ը նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության 11, մարմնական վնասվածք հասցնելու և խարդախության 6-ական, յուրացման կամ վատնման, ապօրինի ծառահատման, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման ու ծեծի 3-ական, բնակարանային գողության 2, հասարակական-պետական ունեցվածքի գողության, թմրամիջոցի հայտնաբերման, կաշառակերության, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, մշակումն արգելված թմրանյութեր, հոգեներգործուն, խիստ ներգործող կամ թունավոր նյութեր պարունակող բույսեր ապօրինի ցանելու կամ աճեցնելու, առողջությանը վնաս պատճառելու սպառնալիքի, փաստաթուղթ կեղծելու, փաստաթղթի հափշտակության, սպանության սպառնալիքի, սպառնալիքի ու անձնական կամ ընտանեկան կյանքի մասին տեղեկություններ ապօրինի հավաքելու, պահելու, օգտագործելու կամ տարածելու 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 1 անհետ կորած, 4 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 1-ը։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 7 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 2, սպանության և խարդախության 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 7 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 7-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Law 18:19 19/04/2019 Armenia
According to the operations reports of the Police of Armenia, 52 cases of crime were detected in the territory of the republic from April 18 to April 19, 4 of which were previously committed crimes.
In particular, 11 cases of personal theft, 6 cases of causing bodily harm and fraud, 3 cases of misappropriation or embezzlement, illegal felling of trees, abuse of office and battery, 2 cases of burglary, 1 case of theft of state or public property, drug detection, bribery, official forgery or official negligence, threat to inflict damage to health, forgery of documents, cultivation of plants containing narcotic drugs which are prohibited for cultivation, theft of documents, death threats, illegal collection, use or dissemination of information about personal or family life.
4 wanted people have been detected, another one turned himself in to the Police, 1 missing person has been found, 7 cases of surrender of arms and ammunition have been registered.
From earlier committed crimes 2 cases of personal theft, 1 case of murder and fraud have been solved.
Over the past 1 day, 7 accidents have been registered in the Republic: 1 person died, 7 people received bodily injuries of different levels of severity, the source said.