Հասարակություն 17:35 19/04/2019 Հայաստան
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` ապրիլի 18-ից 19- ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 52 դեպք, այդ թվում՝ 4-ը նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության 11, մարմնական վնասվածք հասցնելու և խարդախության 6-ական, յուրացման կամ վատնման, ապօրինի ծառահատման, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման ու ծեծի 3-ական, բնակարանային գողության 2, հասարակական-պետական ունեցվածքի գողության, թմրամիջոցի հայտնաբերման, կաշառակերության, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, մշակումն արգելված թմրանյութեր, հոգեներգործուն, խիստ ներգործող կամ թունավոր նյութեր պարունակող բույսեր ապօրինի ցանելու կամ աճեցնելու, առողջությանը վնաս պատճառելու սպառնալիքի, փաստաթուղթ կեղծելու, փաստաթղթի հափշտակության, սպանության սպառնալիքի, սպառնալիքի ու անձնական կամ ընտանեկան կյանքի մասին տեղեկություններ ապօրինի հավաքելու, պահելու, օգտագործելու կամ տարածելու 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 1 անհետ կորած, 4 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 1-ը։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 7 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 2, սպանության և խարդախության 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 7 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 7-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Право 20:06 19/04/2019 Армения
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период с 18 по 19 апреля сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 52 случая преступлений, из них 4 – ранее совершенные.
В частности, 11 случаев кражи личного имущества, по 6 случаев причинения телесных повреждений и мошенничества, по 3 случая присвоения или растраты, незаконной вырубки деревьев, злоупотребления должностными полномочиями и побоев, 2 случая квартирной кражи, по 1 случаю кражи государственного или общественного имущества, обнаружения наркотиков, взяточничества, служебного подлога или служебной халатности, угрозы причинением вреда здоровью, подделки документов, посева или выращивания запрещенных к возделыванию растений, содержащих наркотических средств, хищения документов, угрозы убийством, незаконного собирания, использования или распространения сведений о личной или семейной жизни.
За данный период найдены 4 человека, находящихся в розыске, еще 1 с явкой с повинной обратился в Полицию, найден 1 человек, пропавший без вести, зарегистрировано 7 случаев добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 2 случая кражи личного имущества, по 1 случаю убийства и мошенничества.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 7 ДТП: 1 человек погиб, 7 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.