Քաղաքական 12:32 22/04/2019 Հայաստան
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Զելենսկիին Ուկրաինայի նախագահական ընտրություններում հաղթանակի առթիվ:
«Համոզված եմ, որ Հայաստանի և Ուկրաինայի միջև հարաբերությունների զարգացումը բխում է մեր երկրների ու ժողովուրդների շահերից, և համատեղ ջանքերով հայ-ուկրաինական հարաբերությունները հնարավոր է բարձրացնել նոր մակարդակի՝ ի նպաստ բազմադարյա բարեկամությամբ փոխկապակցված մեր ժողովուրդների»,- նախագահի աշխատակազմի փոխանցմամբ՝ ասվում է նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Վլադիմիր Զելենսկիին մաղթել է քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Ուկրաինայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն:

President Armen Sarkissian of Armenia on Monday sent a congratulatory message to Volodymyr Zelensky on his landslide victory in the presidential elections in Ukraine, his office said.
“I am confident that the development of relations between Armenia and Ukraine stems from the interests of our countries and peoples, and through the joint efforts the Armenian-Ukrainian relations can be elevated to a new level for the benefit of the centuries-long friendship which links our peoples,” the message reads.
Sarkissian wished Zelensky sound health and all the best as well as peace and prosperity to the friendly people of Ukraine.