Քաղաքական 12:32 22/04/2019 Հայաստան
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Զելենսկիին Ուկրաինայի նախագահական ընտրություններում հաղթանակի առթիվ:
«Համոզված եմ, որ Հայաստանի և Ուկրաինայի միջև հարաբերությունների զարգացումը բխում է մեր երկրների ու ժողովուրդների շահերից, և համատեղ ջանքերով հայ-ուկրաինական հարաբերությունները հնարավոր է բարձրացնել նոր մակարդակի՝ ի նպաստ բազմադարյա բարեկամությամբ փոխկապակցված մեր ժողովուրդների»,- նախագահի աշխատակազմի փոխանցմամբ՝ ասվում է նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Վլադիմիր Զելենսկիին մաղթել է քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Ուկրաինայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն:

Политика 14:17 22/04/2019 Армения
Президент Армении Армен Саркисян направил поздравительное послание Владимиру Зеленскому в связи с победой на президентских выборах в Украине. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
«Убежден, что развитие отношений между Арменией и Украиной исходит из интересов наших стран и народов, и совместными усилиями можно вывести армяно-украинские отношения на новый уровень во благо наших народов, связанных многовековой дружбой».
Армен Саркисян пожелал Владимиру Зеленскому крепкого здоровья и всех благ, а дружественному народу Украины – мира и процветания.