Քաղաքական 20:36 25/04/2019 Հայաստան
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն արձագանքել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի ապրիլի 24-ի հայտարարությանն ու այն անվանել Հայոց ցեղասպանության ժխտման նոր մակարդակ և «ազգի սպանդի արդարացում»:
Փաշինյանը թվիթերում գրել է. «Օսմանյան կայսրության ողջ հայ բնակչությանը, որը դատապարտվեց զանգվածային սպանդի ու մահվան երթերի, «հայ հրոսակներ ու նրանց աջակիցներ» անվանելը, 1,5 միլիոն մարդ սպանելն ու  դա «ամենատրամաբանական վարքագիծ» որակելը ոչ միայն ժխտողականության նոր մակարդակ է, այլև՝ մի ողջ ազգի սպանդի արդարացում»։
Այնուհետ վարչապետը գրել է , որ «Ամենից առաջ` ապրիլի 24-ին նման հայտարարությունը հայ ժողովրդի ու ողջ մարդկության հանդեպ խորին վիրավորանք է և ծայրահեղ ատելության խոսք՝ անձամբ Էրդողանի կողմից: Աշխարհը չպետք է լռի»:

Политика 20:46 25/04/2019 Армения
«Мир не должен молчать»: премьер Армении Никол Пашинян ответил на заявление президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана
Премьер-министр Армении Никол Пашинян ответил на заявление президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана от 24 апреля и назвал его новым уровнем отрицания Геноцида армян и «оправданием резни нации».
«Называть все армянское население Османской империи, осужденное на массовые убийства и марши смерти, “армянскими бандами и их сторонниками”, оправдывать убийство 1,5 миллионов как “наиболее разумное действие” – не только новый уровень отрицания, но и оправдание резни целой нации», – написал Никол Пашинян в своем микроблоге в Twitter.
«Такое заявление, сделанное 24-го апреля, является глубоким оскорблением для армянского народа и всего человечества, риторикой крайней ненависти лично со стороны Эрдогана. Мир не должен молчать», – добавил премьер.