Հասարակություն 19:12 26/04/2019 Հայաստան
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` ապրիլի 25-ից 26- ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 65 դեպք, այդ թվում՝ 5-ը նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու 11, անձնական ունեցվածքի գողության, խարդախության և յուրացման կամ վատնման 8-ական, ծեծի 5, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 3, բնակարանային գողության ու խուլիգանության 2-ական, անձի առևանգման, շորթման, ավտոմեքենա փախցնելու, թմրամիջոցի հայտնաբերման, ապօրինի ծառահատման, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, սպանության սպառնալիքի, արգելանքի տակ գտնվող գույքի նկատմամբ ապօրինի գործողությունների, թմրամիջոցի հափշտակության, ընտրակաշառքի, սառը զենքի հայտնաբերման, ակնհայտ 16 տարին չլրացած անձի նկատմամբ անառակաբարո գործողություններ կատարելու և ազատությունից ապօրինի զրկելու 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 4 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 1-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է բնակարանային գողության 4 և անձնական ունեցվածքի գողության 1 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 10 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 11-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Право 19:38 26/04/2019 Армения
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период с 25 по 26 апреля сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 65 случаев преступлений, из них 5 – ранее совершенные.
В частности, 11 случаев причинения телесных повреждений, по 8 случаев кражи личного имущества, мошенничества и присвоения или растраты, 5 случаев побоев, 3 случая злоупотребления должностными полномочиями, по 2 случая квартирной кражи и хулиганства, по 1 случаю похищения человека, вымогательства, угона ТС, обнаружения наркотиков, незаконной вырубки деревьев, служебного подлога или служебной халатности, угрозы убийством, хищения наркотиков, избирательной взятки, совершения незаконных действий в отношении имущества, находящегося в залоге, обнаружения холодного оружия, совершения непристойных действий с лицом, заведомо не достигшим 16-летнего возраста и незаконного лишения свободы.
За данный период найдены 4 человека, находящихся в розыске, еще 1 с явкой с повинной обратился в Полицию, зарегистрировано 4 случая добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 4 случая квартирной кражи и 1 случай кражи личного имущества.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 10 ДТП: 1 человек погиб, 11 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.