Իրավունք 14:22 01/05/2019 Հայաստան
Մայիսի լույս 1-ի գիշերը՝ 3-ն անց 35-ի սահմաններում, ոստիկանության Շենգավիթի բաժնում «Շենգավիթ»  բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել, որ իրենց մոտ են տեղափոխվել մետ 30 տարեկան տղամարդիկ, որոնք դանակահարված են։
Հիվանդանոց մեկնած ոստիկանության Շենգավիթի բաժնի օպերատիվ խումբը պարզեց նրանց ինքնությունը․ Երևանի բնակիչներ 32-ամյա Գ. և 30-ամյա Գ. Գրիգորյաններն էին։ Եղբայրներից կրտսերը, գիտակցության չգալով, հիվանդանոցում մահացավ։
Ոստիկանությունից հայտնում են, որ տարածքային նախաքննական մարմնում քրեական գործ հարուցվեց սպանության հատկանիշներով։ Առանձնապես ծանր հանցագործության բացահայտմանը միացան ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր, Երևան քաղաքի վարչությունների, ինչպես և պետական պահպանության գլխավոր վարչության ծառայողները։
Համատեղ ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում ոստիկանները թարմ հետքերով բացահայտեցին սպանությունը՝ պարզելով կատարվածի մի շարք հանգամանքներ։ Շուտով հայտնի է դարձել, որ դեպքը տեղի է ունեցել մայրաքաղաքի Շահամիրյանների փողոցի 1\1 շենքի հետնամասում։
Ըստ իրավապահ մարմնի, լույսը դեռ չբացված՝ ոստիկանության ծառայողները պարզել են կասկածյալի ինքնությունը, որը հայտնաբերվեց իր բնակարանում ու բերման ենթարկվեց ոստիկանության Շենգավիթի բաժին։
31-ամյա տղամարդուն ոստիկանները ներկայացրին դեպքի նախաքննությունը վարող քննչական բաժին, որտեղ նա ձերբակալվել է։ Հետախուզական միջոցառումներն ու քննչական գործողությունները շարունակվում են։

Право 16:02 01/05/2019 Армения
В ночь на 1 мая, около 03:35 по местному времени, в шенгавитский отдел Полиции Еревана из больницы поступило сообщение о госпитализации двух 30-летних мужчин с ножевыми ранениями. Об этом сообщает пресс-служба Полиции РА.
Согласно информации, прибывшая в медцентр «Шенгавит» оперативная группа установила личности пострадавших. Ими оказались жители Еревана – 32-летний Г. и 30-летний Г. Григоряны. Младший брат, не приходя в сознание, скончался в больнице. Возбуждено уголовное дело по статье «Убийство».
Еще до наступления рассвета сотрудники Полиции установили личность подозреваемого, которого обнаружили в его квартире и доставили в шенгавитский отдел. Полицейские передали  31-летнего мужчину следственному отделу, который занимается расследованием дела, где его задержали.
В результате предпринятых оперативно-следственных мероприятий сотрудники Полиции по горячим следам раскрыли убийство мужчины в Ереване, установив ряд обстоятельств. Инцидент произошел за зданием №1\1 на улице Шаамиряна в Ереване.